Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önző vagyok, ha nem érdekel...

Önző vagyok, ha nem érdekel se virus, se Putyin, se ami történik a világban?

Figyelt kérdés
Nekem a covid elején jött a felismerés:nincs szükségem ennyi információra, nem tudom eldönteni mi igaz, mi nem. KB azóta le vannak tiltva a híroldalak, Facebook ismerősök követése kikapcsolva, TV nincs, radioban híreket nem hallgatok. Önző vagyok, ha kizárom amennyire lehet az eseményeket és a saját elmém nyugalmat őrzöm, hogy számíthassanak rám a munkatársaim, családtagjaim? Amit tudok a mikrokörnyezetemben tenni, amire hatással vagyok, azt megteszem. Nyilván minimal info így is bejut.

2022. márc. 5. 07:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Ha az is vagy, akkor nem vagy egyedül, mert mi is így élünk.
2022. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Nos, inkább butának mondanám az ilyet. Értelmes ember azért szeretne tisztában lenni azzal, hogy mi történik körülötte a világban. Attól, hogy becsukod a szemed, a Föld tovább forog.
2022. márc. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
31%
Ettől önző nem vagy, csak nincs szerencséd, amikor gondolkodsz.
2022. márc. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem önzőség csak gondolom eleged van a negatív hírekből és nem akarsz feszengeni rajta.

Megértem.Én se néztem a covid hìreket se annyira,a hàborúsat se bújom minden óràban:D

Mikor eszembe jut ràkeresek de ennyi

2022. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Első vagyok, nem akarok kérkedni, de látom, hogy milyen irányt vett a “beszélgetés”, BME-n végeztem mérnökként, MENSA-tag vagyok, stb. nem tartom butának vagy tájékozatlannak magam. Egyszerűen tényleg elszabadult a média, inkább fordítom más hasznos dolgokra az energiám. Tájékozódni inkább szakértői podcast-okból szoktam (magyarból aligha, túlságosan befolyásolt). Szerintem a kérdező is hasonló helyzetben van.
2022. márc. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled 5-ös vàlaszoló.Nem butasàgról van itt szó

#4

2022. márc. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Én sem tájékozódom annyira, persze nagyjából tudom mikor, mi történik, de na… Eddig folyamatosan a Covid folyt a csapból most a háború, ezek előtt a migránsok. Aki ezeket folyamatosan tudja nézni és nem parázik be tőle azt csodálom. Nem akarom félelembe leélni az életem, ha ideérne a háború (ne így legyen), akkor félek majd akkor.

A bónusz márcsak az, hogyha nem is akarsz tájékozott lenni, jön a telefonhívás amiben megszólal hirtelen egy ijesztő hang, hogy kitört a háború.


Én nem tartom magam emiatt önzőnek, mert küldtem cuccokat a menekülteknek, viszont a mentális egészségemnek nagyon nem tesz jót, ha egy nap 10-20 újabb hírt látok, ami valljuk be eléggé ijesztő.

2022. márc. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

2es: Lehet, hogy buta vagyok, nem is ez a lényeg. Egy 100 milliós céget építettem fel és 8 ember megélhetéséért felelek, továbbá a családom is számít rám, aminek örömmel megfelelek, de ehhez meg kell válogatnom, mit engedek be, mert én is ember vagyok, amire hatással vannak a külső dolgok. Egyszerűen úgy érzem, amennyire lehet, nem engedhetem meg magam, hogy az elmém olyan dolgokkal terheljem, amire nincs hatásom.


Inkább talán az zavar, hogy hatással vannak rám és a döntéseimre a hírek, ezáltal hatással vannak a következményekre is. Én nem tudom megítélni, mi igaz, mi nem, nem tudom azt sem meggátolni, hogy bizonyos hírek hatással legyenek rám, ezért választottam ezt az életformát.


Kedves 2es mindenesetre köszönöm, hogy válaszoltál.

2022. márc. 5. 08:36
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Így is kell csinàlni vagy idegroncs leszel!Én se bújom a sokszor kamu híreket
2022. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Blue Child ***** válasza:
0%
Súlyos depresszió, szociális szorongás is lehet. De lehet remetének is lenni, azt sem érdekel sok minden, és a hajléktalant sem. Nekik mi bajuk van? Harcra fel, győzni kell.
2022. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!