Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megérné a művészetterapeuta...

Megérné a művészetterapeuta képzés?

Figyelt kérdés

Pszichológus leszek, és nagyon érdekel a művészetterápia, én magam rajzolok hobbiból, de látván hogy 4 féléves és 1 millió Ft nem tudom mennyire érné ez meg. Egyáltalán el lehet-e vele helyezkedni. Mert ez nem olyan, mint klinikai szakképzés, inkább módszerspecifikus képzésnek mondanám. A család-és párterapeuta képzés is 2 éves és szerintem egy ilyen tanácsadói képzéssel még mindig könnyebb elhelyezkedni, mint a művészetterápiával.


Én szeretem a pszichológiában hogy ennyire szerteágazó, de karrier szempontjából nagyon nem mindegy mire áldoz az ember egy csomó pénzt meg éveket, mert az orvosi pályával ellentétben itt semmi garancia hogy az ember képes karriert építeni és normális fizetést összehozni 10-15 év tanulás után.



2022. márc. 5. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elhelyezkedni alkalmazottként ezzel szerintem esélytelen.

Ez a művészetterapeuta szerintem vállalkozásként érné meg maximum, ha jól menne a bolt tudnál magadnak nevet szerezni. Biztos lennének olyan unatkozó gazdagok akik örömmel fizetnének neked ilyen terápiáért.

2022. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nettó idő-és pénzkidobás, de ezt én laikusként mondom. Ezt igazából neked kellene tudni, te mozogsz ebben a körben ha pszichológiát tanulsz most is.


Az ilyesmiket akkor éri meg szerintem (és ez minden foglalkozásra igaz, aminek van olyan ága ami kevésbé népszerű vagy kevés rá az igény), ha van felesleges 1 milliód és úgy érzed van még X éved hogy tanulj. Mert akkor persze. De hogy ettől várni hogy majd 15 év múlva jobb lesz a helyzeted... Én biztosan nem csinálnám.

2022. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem az hogy jobb, csak több tudással könnyebb magánpraxist nyitni.


A pszichológusok jó része a munka elején bértáblás bérből él. Ebből nem könnyű bármilyen plusz képzést kifizetni, márpedig ezek nélkül nem lehet feljebb lépni a ranglétrán. Mindegy mibe kezd bele az ember, 10 év alatt keveseknek jön össze tényleges karrier mert ehhez a munkához tapasztalat is kell. Persze tudok olyanokat, akik 1-2 évvel kijőve az egyetemről már magánban dolgoznak, de ez nagyon-nagyon kevés mázlista/jó kapcsolatokkal rendelkező/ tehetséges pszichológusnak sikerül.


Azt hiszem az én helyzetem nem teszi lehetővé most hogy ilyen rizikós képzésen gondolkodjam, talán 35-40 évesen megalapozom a hátteret hogy még ezt is bezsebeljem plusz képzésnek majd.

2022. márc. 5. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy páciens szemszöge:


Személy szerint én nem mennék el művészetterapeutához, a neve miatt azt gondolnám valami humbug. Másrészt utálok rajzolni. Szerintem ezzel sok ember van így. És persze van a másik fele, aki meg szeret rajzolni és szívesem elmenne.


Nem tudom pontosan milyen szakirányok közül választhatsz még, de én a klinikai szakpszichológust választanám. Ahogy észrevettem, hozzájuk járnak a legtöbben.


A művészetterapeutáról most hallottam 2-3-szorra, szerintem ez még sokak körében nem ismert dolog.


Max. A későbbiekben miután beindult a karriered megcsinálod a művészetterapeutát is és onnantól kezdve mindkettőt csinálhatod.


De sok sikert bárhogy is döntesz :)

2022. márc. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!