Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha észreveszik, hogy mentális...

Ha észreveszik, hogy mentális nem vagy jól, miért nem mondják?

Figyelt kérdés
Évek óta nem vagyok jól, nem vagyok diagnosztizálva még. Hamarosan kell mennem, mert észrevették a vágásokat a suliban. De időről időre néha megemlítik, hogy látszik hogy nem vagyok jól mentálisan, hónapos, éves ismerettség után a semmiből. Mármint közben mintha észre se vették volna előtte, és meglepnek. Más embereknél akik nincsenek jól meg azt látom, hogy mindenki tudomásul veszik, és nem tesznek úgy, mintha nem lenne semmi gond. Lehet azért, mert megjátszom magamat, elrejtem, de más sem kiabálja ki, hogy hahó depressziós vagyok.

2022. márc. 7. 09:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez van. Az emberek annyira nagyon azért nem is törődhetnek egymással, megvan a maguk baja. Akik meg törődnének, a mentális egészség általában tabutéma. Férfiaknál pláne, elég ritkán beszélnek egymás között az érzéseikről, hisz a szocialzációjuk alatt megszokták, hogy férfinak nem annyira lehetnek érzései.

Plusz legtöbb ilyen kérdésnél amúgy is hazugság jönne, te is írod, hogy megjátszod magad, kétlem, hogy ha valaki aggódva megkérdezné, "hogy vagy?", te őszintén válaszolnál neki.


Megoldás: kérj segítséget magad. Néma gyereknek...

2022. márc. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember konfliktus kerülő, márpedig a legtöbb ilyen esetben valószínűleg úgysem sűrű bólogatásokat kapnának az érintett személytől, hanem tagadást, heves ellenkezést, fej leordítást.
2022. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon mindenki leszar mindenkit. Itt népbetegség az elhanyagoltság. Mindenki magányos farkasként nő fel.
2022. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!