Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológiából valaki?

Pszichológiából valaki?

Figyelt kérdés

Van-e itt olyan , aki pszichológiában jártas és meg tudja nekem mondani, hogy van- e olyan betegség és ha van akkor mi a neve: amikor az egyénnek nincs lelkiismeret furdalása olyan dologért, amiről a társadalom nagy része elítélendően nyilatkozik. Ha van is bűntudata, akkor úgy próbál hárítani, hogy nem köszön, illetve levegőnek nézi azt az embert, akit megbántott,megalázott. Valami védekezésképp úgy állítja be, mintha a megbántott félnek kellene még meghunyászkodni őelőtte.

Lehet, hogy kicsit zavaros, remélem azért érthető. Köszi előre a válaszod.


2010. szept. 13. 09:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ez nem pszichés betegség, ez egy személyiségtípus. Szerintem viszonylag sok ilyen ember van.
2010. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam. Ezek szerint nem gyógyítható.
2010. szept. 13. 09:26
 3/23 anonim ***** válasza:
Nem, alapjaiban nem lehet megváltoztatni senki személyiségét. :)
2010. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Na igen, személyiségtípus. Ezeknél az embereknél az empátia alacsony, az önvédelem pedig mindenek felett van. Valószínűleg a saját magukkal és környezetükkel szembeni folytonos megfelelési kényszerük a szűk keresztmetszet, ebbe nem fér bele, hogy "megalázkodjanak", mert azzal kevesebbnek éreznék magukat.
2010. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Érzelmi fogyatékosságnak hívják. Ahogy vannak értelmi fogyatékosok is, úgy kell elképzelni.
2010. szept. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Húúúú, kedves utolsó, marha jól összefoglaltad! Ez a helyzet sajnos. Mit lehet ez ellen tenni?????
2010. szept. 13. 09:32
 7/23 A kérdező kommentje:
09:28-nak szólt, de 09:30-al is teljesen egyetértek.
2010. szept. 13. 09:34
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

9:28 vagyok. Általánosan semmit sajnos. Ez egyfajta genetika is, így vannak kódolva, ezen csak akkor tud változtatni, ha ő tudatosan akarja.

A környezet max. "nyalhat" neki, azaz erősítheti benne, hogy valójában ő "jóügyesszépokos", azaz megfelelő, talán így csökken a fennálló megfelelési kényszer, de ugyanakkor az ellenkező hatást váltja ki: amikor hibázik, azt már ő maga sem fogja elhinni, amíg egyébként eddig legalább tudta, csak nem mondta ki.

Én egyébként pontosan így szoktam lereagálni az ilyen embert, hogy tudatosítom benne, attól, hogy nem mond ki dolgokat, még tartom annyira értelmesnek és józannak, hogy belül tudja, hogy valójában mi a helyzet. Nekem pont elég, ha mindketten tudjuk, kimondatlanul. Ennek a negatívuma szokott az lenni, hogy idővel elfelejti (bízva benne, hogy én is) a hibáját, és 180 fokos fordulatot véve megy a jópofi, és kezdődik előröl minden.

Javasolni csak azt tudom, hogy kerekedj felül rajta, nem a szavak számítanak, hanem a gondolatok.

2010. szept. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ez ellen mit lehet tenni? Attól függ kicsodád, fiad/lányod, házastársad, vagy csak egy tag a buszról! Amúgy leülni, és beszélgetni vele! Ez nem betegség, vagy személyiségzavar!
2010. szept. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 jujube ***** válasza:

Szociopata?

Magyarazat arra, hogy masnak art es nem vallalja a felelosseget a tetteiert?

Gyavan harit?

Semmilyen magyarazat nincs ra, elnezo meg legyen vele a halal..

Kapja azt amit ad....

Akkor tanul csak..

2010. szept. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!