Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Semmihez de tényleg semmihez...

Semmihez de tényleg semmihez nincs se kedvem se energiám,csak feküdni,maxsorozatot nézni meg aludni,válunk afeleségemmel meg neki már van más is.élethez nincs kedvem csak azért írok hogy hátha valakinek vannak tapasztalatai neki ilyenkor mi segített?

Figyelt kérdés

Pár szót azért írtam egybe hogy kiengedte írni.

Pszihiáterhez járok de kb semmit nem ér csak gyógyszert ír fel.

Edzeni edzek rendszeresen de az is most kb olyan szenvedve megy csak.

Átmenetileg vissza költöztem anyámekhoz de gondolom mondanom se kell hogy nem szeretek ott lakni.

Hogy tudnán kihozni magam ebből a depressziós állapotból? Sokat nem várok ettől az oldalról,de hátha.

Van aki azt mondja csajozzak,de arra meg 1. nem állok készen 2. most úgy érzem nekem nem is kell nő nincs erre szükségem elvagyok én egyedül is.

Nem is értem a feleségemet hogy hogy tud bele menni máris egy új kapcsolatba.


2022. márc. 12. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisállat (macska pl.) sokat tud segíteni. Olyan macsekot keress, amelyik emberhez szoktatott, barátságos.
2022. márc. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
El kell fogadni, hogy vannak rosszabb időszakok. Ha épp válásban vagy, ráadásul a feleségednek már van valaki más, akkor nem is elvárható, hogy jól legyél. Ha így lenne, azt jelentené, hogy nincsenek érzéseid. Fogadd el, hogy most ez van, és hogy el fog múlni! Hogy jobb lesz egyszer. Ne siettesd magad, ne akarj mindenáron jobban lenni, vagy azt mutatni, hogy minden rendben van, mert csak még mélyebbre süllyedsz. Valld be a környezetednek is, hogy rosszul vagy, ez van. Az erőltetett ismerkedés szintén nem segít ha nem szívből jön, csak fájdalmat okozol vele magadnak és másnak is. Adj időt magadnak, hogy a saját ütemedben kilábalj ebből. Addig pedig azt tedd, amihez kedved van. Ha ez épp a sorozatnézés, akkor azt. A sport, természet, kertészkedés,szabad levegő nagyon sokat segít. ha vannak barátaid, akikkel együtt tudsz lenni, az is. Az alkohol, szerek viszont csak rontják a helyzetet és még mélyebbre küldenek. Sok kitartást kívánok neked!
2022. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. márc. 18. 08:31
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a pszichiátria még mindig nagyon nagyon fejletlen. Pár évtizeddel ezelőttig kb. fogalmuk sem volt semmiről. Most sincsenek a helyzet magaslatán. Ez, hogy mindenkire rámondjuák, hogy depressziós, ez kétségbeejtő. Akinek meghal a házastársa, aki válik, aki elvesztette a munkáját, akinek lebombázzák a lakását, az inkább szomorú, meggyötört, kétségbeesett. Akár extrém mértékben is.


Nem az én feladatom, hogy megoldjam a "depressziós vagy nem depressziós" problémakört, de amit a 2-es írt, az nagyon nagyon jó.


Én pl. bipoláris vagyok, depressziós szakban és oké, hogy súlyos mentális betegséggel nem tudom a legideálisabban kormányozni az életem (elveszítettem a munkám, a barátaim, nincs pénzem, stb.), de nem ért hirtelen behatás. Én ezt gondolom igazi depressziónak. És ebből következik, hogy nem is tudok magammal mit kezdeni, nem tudok továbblépni.


Akinek hirtelen nehézség akadt az életében, annak ott van a remény, hogy majd előbb-utóbb jobb lesz.


És hát olyan emberek tudnak tovább lépni, akiknek pl. az egész családját kiirtották, stb.


Mit kapsz egyébként? Ugye nem nyugtatót?

2022. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Dehogyis nem

Írt fel xanaxot (mert mondtam hogy este aludni se tudok) azt mondta ha nem megy az alvás akkor vegyek be xanaxot

Még rexetint depresszióra meg lamolepet hangulat ingadozásra :D

Ez a nagy segítség amit kaptam...

2022. márc. 22. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Micsodaaaaaaaaa?? Kaptál nyugtatót, antidepit és hangulatstabilizálót? Ez komoly.


Mennyi xanaxot kapsz? Mennyi ideje szeded? Annyit szedsz, amennyi elő van írva? Tudod, hogy nagyon rá lehet kattanni és nagyon nehéz abbahagyni?

2022. márc. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

0.25öset kaptam elalvaskor kettőt beszoktam venni egytől nem alszok el van hogy éjfélkor még fent nézegetek aztán 5kor meg kelni kéne

Kb 3-4 hónapja szedem. Néha jobb a hangulatom "elvagyok" de néha még nagy kivagyok nem jó semmi.

Tudom hogy függőséget okoz,de ha elkezdek pialni azzal sem vagyok elöbbre valami megoldás meg kell,remélem ez csak átmeneti lesz

2022. márc. 22. 10:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!