Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek igaz, hogy aki...

Szerintetek igaz, hogy aki beszél az öngyilkossági szándékáról nem is lesz öngyilkos?

Figyelt kérdés

2022. márc. 12. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz
2022. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül igaz. Több ismerősöm is öngyilkos lett, de előtte beszélt róla. Nyilván azt várták, hogy segítsenek megoldani nekik a helyzetet, mert egyedül már nem bírnak el a problémával. Én magam is tervezem az öngyilkosságot, és beszéltem is róla. Nem várom el, hogy lebeszéljenek, csak el akartam köszönni. Azért nem tettem még meg, mert valamire várakozok előbb.
2022. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, max annyi, hogy talán akkor még abban a pillanatban nem született meg a végleges döntés, még kapaszkodik egy reménysugárba.


De persze az öngyilkosság ilyen szempontból elég paradox dolog: az öngyilkos is elbúcsúzna, és utólag a szerettei is azt kívánják, bár elbúcsúzhattak volna legalább, de hát megtenni nem lehet, mert irány a pszichiátria. Szóval még az is lehetséges, hogy megvan a 100%-os eltökéltség, és csak elköszönni szeretne.

2022. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1%

Pedig igaz ez.

Aki beszél róla az csak figyelem felkeltés , semmi más.

Aki öngyilkos akar lenni az meg is teszi, minden féle reklám nélkül.

2022. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz utolsó. Tapasztalatból mondom.
2022. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb öngyilkos beszél is a szándékáról, mielőtt megtenné.

Viszont aki tényleg meg akar halni, az biztos módszert választ, nem a gyógyszertúladagolással és az ehhez hasonló bizonytalan módszerekkel szerencsétlenkedik. Aki valóban meg akarja tenni, azt már nem érdekli az sem, hogy fog-e bőgni bárki is utána és a fájdalommal sem törődik.

2022. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3%
Csak személyes tapasztalatot tudok mondani, amik a környezetemben történtek: aki hangoztatja, az általában nem gondolja komolyan.
2022. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy beszél róla, komolyan is gondolhatja... Tudom
2022. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesapám áttétes rákos volt, sokszor hangoztatta hogy fel fogja akasztani magát. Azt gondoltuk hogy nem fogja merni megtenni, hát de bizony megtette, én szedtem le a kötélről. A házunk alatt van egy garázs/műhely, ott fel volt szerelve egy elektromos motoremelő csőrlő a plafonra. Már majdnem elaludtam, amikor nagy búgást-zúgást hallottam a házban. Először én hülye azt hittem a hegesztő trafónak a hangja, de aztán eszembe jutott hogy mozogni akig bír, nem hogy heggesszen. Ekkor ugrott be minek is a hangja, rohantam le és láttam az egykor életerős apámat ahogy nyomja a gombot felfele és akassza fel magát.. Gyorsan odarohantam, nyomtam a lefelegombot, kivettem a nyakából a kötelet és átöleltem és kérdeztem hogy "apa, mit csinálsz..?" Azt válaszolta hogy "fiam, szabadulni akarok az elviselhetetlen fájdalomtól már. Elegem van". Roppant keserű érzés keringet bennem, sosem éreztem még ennyire rosszat. Rá két napra meghalt.. :(
2022. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!