Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt érzem eltévedtem ebben a...

Azt érzem eltévedtem ebben a világban. Feladjam, vagy van még vissza út?

Figyelt kérdés
Súlyos alkohol, és drogfüggő vagyok. Régen (gyerekkoromban) viszonylag jól éreztem magam. Jó volt nézni a felhőket, a fákat, és valahol jól éreztem magam. Azt hittem ez az élet nevű játék vezet valahová. Később azonban felnőttem ,és már erősen közép korú vagyok. A szenvedélybetegségeim végett elengedtem azt hogy lesz párkapcsolatom, és normális életem. Ma már egy nincstelen kb félig csöves vagyok. Berúgok és dekkezek a buszmegállóba, mert nincs cigire se pénzem. Akik ezt csinálták, és ismeretem őket mind meghaltak (tűdrőrák, májproblémák stb). Azt érzem valahol belül, hogy többről szólna ez az élet. Viszont leállni (főleg a drogokkal) már képtelen vagyok. Így viszont működésképtelen az életem. Van még vissza út? Ha belövöm magam még valaha boldog lehetek? Vagy jobb ha elengedem az egészet? (Leállni az ivással + a drogozással semmiképp nem tudok.) A szerek mellett lehetek-e még rövid időre boldog, vagy jobb ha ezt azt egész életet úgy ahogy van elengedem?

2022. márc. 13. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
El kell menni elvonóra, akkor lehet még normális életed.
2022. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ez sántít. Nincstelen csöves vagy, akinek cigire sincs pénze, de internetre, és számítógépre/okostelefonra van. Továbbá már szétittad-drogoztad az agyadat, de mégis hibátlan helyesírással ki tudtad írni a kérdést. De ha mégis igaz, akkor elvonó, akaraterővel tisztának maradni, dolgozni, és célokat kitűzni kell. Hatalmas csodákra már ne számíts, de egy alap, tisztességesen szegény életed még simán lehet.
2022. márc. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Ha hiszel nekem, lehetsz még boldog, csak kitartás kell hozzá. Ha van barátod aki nem iszik és drogozik akkor ha gondolod beszélhetsz vele, kérhetsz tőle segítséget. Én meditálni és sétálni vagy túrázni szoktam ha kell egy kis felfrissülés.
2022. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem akarok leszokni, mert számtalan módon megpróbáltam. Nem sikerült! Nem érdekel hogy ki mit hisz 2-es. Van egy támogató hátterem ami miatt életben vagyok, de ők nem adnak 1 szál cigire sem pénzt. (Ezért pl most dekkezek.)

3 a meditációt is próbáltam, de csak időlegesen segíetett.

Amíg nem találom meg az értelmet az életemben, addig csak a tovább menetelhetek a végezetem felé. Kb ezt érzem most.

2022. márc. 13. 16:34
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy jól fogalmaztam-e. Próbáltam az egy éves rehabot, és megjártam kb minden helyet, ami talán hasznos lehet. Egyedül önmagamban nem találtam meg a célt ami miatt érdemes lenne. Így viszont akár fel is adhatom. Hiszen nincs miért harcolni. Azt érzem hogy többről szólna ez az élet, de nekem valamiért a "jó" oldala nem adódott meg.
2022. márc. 13. 17:01
 6/12 A kérdező kommentje:
Viszont az a tény hogy ezen az úton haladok. Talán az ember csak gyerekként, vagy be bélyegezve érezheti a testi-lelki egyensúlyt. Talán nem vár már rám itt semmi. Szerintem könnyebb engedni az életnek hogy csinálja amit tud. Nekem ez ezt tudja. Nem érdemes az egészen tovább vergődni :)
2022. márc. 13. 17:07
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. márc. 13. 17:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanezt érzem amit te, annyi különbséggel hogy sose drogoztam se semmi káros szenvedélyem nincs. Mégis ugyanígy vagyok az élettel.
2022. márc. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Mindenki élete számít és mindenki tud hasznos lenni másoknak, magának, a társadalomnak.
2022. márc. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Orsolics Zénó volt drogos, ma terapeuta írt egy könyvet Falsh-back.

Egy próbát megérhet. Neki az istenhit segített kijutni.

2022. márc. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!