Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apukám ápolom otthon ,kezd...

Apukám ápolom otthon ,kezd kicsúszni alólam a talaj,mit tegyek,hogy ne őrüljek meg?

Figyelt kérdés

Édesapám ápolom otthon,anyukám napközben dolgozik, esténként és vasárnap van csak otthon, ápolóra nincs pénzünk,apuka egy agyvérzés miatti korai demenciaban szenved.

Egész nap vele ülök itthon,kimenni nem akar se sétálni se semmi.Egyedül nem lehet hagyni(mindent elfelejt a demencia miatt,ott felejtett olaj miatt leègett a konyha már,vízben úszott a ház stb stb ..)30 éves vagyok,két éve ezt csinálom,kezdek bele zavarodni,néha egy szomszédunk besegít hogy tudjak hetente egyszer legalább a barátaimmal találkozni.

Félek már bele örülök ebbe, pánikolok,az ablakból nézem a szembe lévő játszótéren a boldog embereket,én bezárva,nulla inger nulla program ,maximum a teraszra néha kimegyek és a szomszédokkal beszélek.

Fiatal vagyok és s szeretem apukám de nincs saját életem, bezárva élek ..

Mit tudnék tenni?

Szedjek valamit?

A hangulatom borzasztó,állandóan csak magam figyelem,semmi nem érdekel semmi nem köt le.

Van ebből kiút ?


2022. márc. 15. 13:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj lesz keresnetek neki egy otthont. Te pedig menj dolgozni. A kereseted (vagy édesanyádé) nagyjából az ő ellátására fog rámenni, de ennél még az is jobb lenne.

Hány éves az apud?

2022. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Munkát kell keresned és beadni egy otthonba. Nincs más. Vagy a fizetésed nagy része, vagy az életed megy rá. Nem mindegy a mindegy.
2022. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te dolgod apukád ápolása. Ha így folytatod, akkor tönkreteszed az életedet. Készítsetek a családdal/ismerősökkel egy beosztást, hogy ki mikor van apukádnál, valamint érdeklődjetek az önkormányzatnál és a háziorvosnál, hogy milyen lehetőségek vannak apukád ápolására. Te pedig menj el dolgozni, így valamennyi pénzt biztos félre tudtok tenni, hogy heti 1 vagy 2 nap egy gondozó legyen apukáddal.
2022. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Idősotthon, apád sem akarná, hogy az életed eldobd miatta.

Remélem, legalább az ápolásit felveszel

2022. márc. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Miss Endzsi ***** válasza:
76%
Nálunk, mivel ugyanígy önveszélyes volt a mama, elvitték a kórházba, pszichiátriai kezelésre, évek óta demences volt, és nem tudtuk, nem is akartuk ellátni a párommal egész napos felügyelettel. Sajnos gyors a leépülés, az én mamám is csak 2 hónapot élt még az otthonban.
2022. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Miss Endzsi ***** válasza:
76%
Az első mama azért került osztályra, mert nem volt még hely neki.
2022. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek neki otthont, NEM a családtagok feladata egy idős, esetleg demencia felé hajló ember ápolása.
2022. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Apukám 56 éves.

Ha otthonba lehetne adni már ott lenne isten meg ne verjen de már nem bírom.

De anyu nem akarja.

Felneveltek most nekem kell gondoskodni róla címszóval.

Csak az a baj ebbe tönkre fogok menni.

Vagyis már szerintem tönkre mentem....sokat olvasgattam és azt láttam inger nélküli környezet az unalom mind stresszt Okoz ami szorongáshoz majd pánikhoz vezet


Ülök a tv előtt és nézem de közben a gondolataim csak jönnek mennek hogy miért fáj a fejem miért szúr az oldalam,miért erős gyenge a pulzusom.

És még sorolhatnám.

Ideges vagyok állandóan.

Már kedvem sincs semmihez.

Pont mielőtt beteg lett apu,akkor szerettem volna egy kisebb vállalkozásba kezdeni , de miatta ez elmaradt,néhány napja mindig ezzel álmodok.

Esetleg valakinek valami ötlet,hogy mit tegyek amíg ezen nem tudok változtatni?

Nyugtató,vagy bármi más ?!

Tudom ez nem oldja meg a problémát,de anyuval nehéz kör lesz ezt lebeszélni.

2022. márc. 15. 15:40
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

2 évet rááldoztál, nem szabad rááldozni a teljes életed, itt az ideje az otthonnak!

Van egyáltalán pénzed, bevételed? Van hová menned? Vagy ingyen ápolod és ki vagy szolgáltatva anyádnak?

2022. márc. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyáddal beszéltél már arról, hogy ha az édesapád mondjuk még 10-20 évig él, akkor neked mi lesz a sorsod a munkaerőpiacon? A párválasztással? A családalapítással?
2022. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!