Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Itt miért olyanok hipochondere...

Itt miért olyanok hipochonderezik le a kérdezőket, akik szerint a 7-es összkoleszterin és 4 feletti rossz koleszterin tökéletes?

Figyelt kérdés
2022. márc. 15. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor jársz a legjobban, ha ezügyben orvostól kérsz és fogadsz el tanácsokat. Netes anonim illetők nem értenek hozzá és bármit mondhatnak.
2022. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát ő kőkemény diétát írt elő és ha nem segít, akkor gyógyszer.
2022. márc. 15. 20:05
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem is a koleszterinnel van gond, hanem bicskanyitogató, hogy ezen az oldalon csak beletaposni tudnak a másikba.
2022. márc. 15. 20:06
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk nem látom az összefüggést.


A hipochondria egy mentális zavarnak nevezhető állapot, amikor az adott illető mindent túlértékel és minden tünet mögött halálos okot feltételez.


Egy elhízott ember is mondhatja, hogy hipochonder a másik ha tisztán látszik, hogy tényleg az. Ezért nem látom most ebben a kérdésben az összefüggést.


Az meg hogy mindenki beletapos a másikba... Anonim oldal, egyes emberek szerintem itt élik ki, hogy a való életben napi 8-10-12 órában kussban kell lenniük és tűrni mindent, itt pedig kidühönghetik magukat, kicsit "többnek" érezhetik magukat, hogy most jól megmondták a másiknak.


Ezen kár idegeskedni.

2022. márc. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem a páciens a hibás, se nem hipochonder, hanem az orvostudomány fatális tévedése a koleszterinmítosz, amelyet Ancel Keys félrevezető elmélete hozott létre, és amely mára már megdőlt (legalább is megdőlni látszik). A covid-járvány élesztette fel a gyógyszercégeket abból a döghalálból, ami majdnem a vesztüket okozta (sok cég tönkre is ment) amiatt, hogy a sztatin-biznisz és az egyéb koleszterincsökkentők eladásából fenntartható profitnövekedés, de egyáltalán a profit keletkezése megroppant, majd teljesen összeomlott. Ezt a szegmenst most a korábbihoz képest aránytalanul is kevesebb gyógyszergyártó kénytelen ellátni, és csak azért lebegnek még mindig a felszínen, mert a sok maradi orvos nem tud leszokni a sztatinok felírásáról, vagy a megrögzöttségük okán, vagy mert folyamatosan korrumpálják őket a sztatinokkal házalók.
2022. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha orvos lennél, biztosan saját szemeddel láthatnád a betegeid koleszterin-szintje adatai alapján hogy az adatok tükrében miképpen alakulnak a szív-érrendszeri betegségek.
2022. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy 5 felett már igen fokozott kockázatot jelent (az összkoleszterin). 3 felett pedig a rossz.

Valami ilyesmi, igaz, 6-os? (Tényleg kíváncsi vagyok.)

2022. márc. 20. 08:39
 8/15 anonim ***** válasza:
Az #5-ös vagyok: ajánlom Szendi Gábor könyveit, vagy a Tények-Tévhitek weboldalát, blogját, ott rengeteg információ (komoly tudományos kutatások összefoglaló eredményei - recherche analízisek) megtalálható a koleszterinmítosz kapcsán is.
2022. márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szinte 100% biztos voltam abban, hogy onnan tájékozódva írtad ezeket.

Szendi Gábor nem orvos, semmilyen orvostudománnyal kapcsolatos képzettsége sincs, sem a pszichológia, se a programozó nem számít annak, se a filmes. Maximum angolul tud és "bizonyos területekről" fordít szakcikkeket, meg publikálja őket, könyvben, de a cáfolatokat már nem.

2022. márc. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"orvos válaszol" fórumokon rendszerint megcáfolják amiket közzétesz (mert az olvasók kérdezik ezeket orvosoktól).
2022. márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!