Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudok csinálni ha nincs...

Mit tudok csinálni ha nincs pénzem szakemberre? 23/F

Figyelt kérdés
Elég régóta próbálom magam elemezgetni és nagyon sok mindenre rádöbbentem, viszont nagyon sok mindennek egyszerűen nem értem az okát és nagyon nagy belső szorongásaim vannak. Kívülről egész mást mutatok. Az emberek többnyire azt gondolják tele vagyok önbizalommal. Egyáltalán nem panaszkodhatok lányok terén mégis úgy érzem nem vagyok elég jó. Érzem, hogy szükségem lenne egy szakemberre, de egyszerűen olyan anyagi körülmények közt élek, hogy ezt nem tudom megengedni magamnak. Van valami megoldás? Léteznek ingyenes terápiák?
2022. márc. 17. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
SZTK-s pszichiáter ingyen van, de ne számíts nagy terápiára. Súlyos esetekkel is 5-10 percig beszélgetnek, felírnak 2 gyógyszert, azt csá. Értelmesebbnek tartom, ha beíratkozol a könyvtárba, és kiveszel pár önismereti, pszichológiai könyvet.
2022. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos igaza van az előttem szólónak, ingyenes terápia pedig nincs. Ha területileg illetékes ellátás esetleg van ott találsz pszichológust. De hogy milyet...?! A könyvek egyébként jók, de nem személyre szabottak, ami lényeges lenne.
2022. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
En is a konyveket tudom ajanlani. Ingyenes pszichologusok szart sem ernek
2022. márc. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Én nem mondanám, hogy a kórházi pszichológus szart se érne, nekem segített. De a kérdező az alapján amit leírt, szerintem nincs olyan állapotban, hogy az állami pszichiáter bármit is hajlandó lenne kezdeni vele.


Így én is csak azt tudnám javasolni, amit az előzőek: olvass könyveket, vagy keress pszichológiai tartalmú anyagokat a neten. Angol tudás előny, angolul sokkal többet fogsz találni.

2022. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Rengeteg ingyenes videó is elérhető, én például Pál Feri előadásaiból nagyon sokat tanultam. Könyvek is jók. Sok mindenre rádöbbenhetsz magadtól is. Ha nincs akut problémád, nem biztos, hogy szükség van pszichológusra.
2022. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!