Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jön csak úgy a semmiből...

Miért jön csak úgy a semmiből pánikroham?

Figyelt kérdés
Teljesen megérteném és elfogadnám ha okkal történne, de értitek.. semmi.. semmi olyasmi nem történt ami kiválthatta volna és itt van :/

2022. márc. 18. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Mit tapasztaltál pontosan ?
2022. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
most nem tudom leírni, olvass utána hogy mivel jár és megérted, borzalmas..
2022. márc. 18. 21:07
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Én pontosan tudom , nekem is volt , arra lettem volna kíváncsí neked mi a legjellemzőbb tünet
2022. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3%
Ha nem tudod leírni meg sem történt. Önsajnálat.
2022. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem a semmiből jön, csak nem vagy tudatában minden oknak. Azt kell megérteni, hogy ilyenkor az idegrendszer rendkívül feszült, érzékeny állapotban van. Mint a rövidtávfutók a "kész!" jelzés előtt. Lényegében elhangolódott a belső riasztó rendszer, és minden sz*rra azonnal beriaszt.

Elég egy rossz emlék, egy szorongató gondolat, és már zúdul is a vérbe a kortizol, meg az adrenalin, ami a pánik érzést adja. És van egy csomó dolog, aminek nem is vagy tudatában. Pl időjárási frontok, légnyomás változás, csökkenő vércukor szint, fáradás, erősebb hangok, fények, belső hormonális változások, stb. Bizony, ezek mint ki tudják hozni a rohamot.

2022. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
#5-ös nagyon jól megfogalmazta. Amit magamon észrevettem: ha az előtte lévő napokban gyűlt a feszültség, akkor robbant. Általában este, a semmiből. De a legjobb, amikor volt öt nehéz napom, majd egy majdnem hibátlan, amin jól éreztem magam - na, akkor biztos, hogy este kopogtat ez a szar... Amit én ilyenkor szoktam tenni: dühből, minden erőmet beleadva rázom a karom, majd a lábam, esetleg a levegőben bokszolok és pár percen belül megnyugszom, eláraszt egy kellemes fáradtság (f*szt, kimerültség, mert kifacsar a pánik 😄).
2022. márc. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!