Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz, Pánik rohamok,...

Stressz, Pánik rohamok, Szorongás. Ha át élted és túl vagy rajta meg osztanad velem, hogy hogy sikerült lekuzdened?

Figyelt kérdés
Stressz, Pánik rohamok, Szorongás,24 éves vagyok lassan 1 éve pánik rohamaim vannak ha annak lehet nevezni ami ahogy jött el is múlt (gyengeseggel jelentkezett reszketés félelem ájulás érzet ) pár hónapja fokozatosan erősödik most már ott tartok hogy nem merek ki menni mert félek hogy újra rám jön és el ajulok stresszes vagyok egesznap szedek gyógyszert de nem segít. Elmulik valaha?

2022. márc. 25. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Terápiàra jártál?
2022. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egyszer volt egy ehhez hasonló rossz érzésem, azt úgy éltem túl, hogy azt mondogattam magamban, hogy: "Ez nem én vagyok, ez az agyam hibája", aztán felhívtam egy barátomat és kértem, hogy beszéljen hozzám semleges dolgokról.

Nem rég jelent meg egy könyv: A szorongás feloldása, de másik négyet is láttam a könyvesboltban, nézd meg ezeket, hátha valamelyik megtetszik, reményt ad.

2022. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Sokan most a covidtól is mindenféle lelki bajokkal küzdenek, tele van minden terapeuta kliensekkel
2022. márc. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig sehogy. Napi szinten vannak rosszulléteim (szédülés,nehézlégzés,szív félreütések,izzadás,tompaság,rossz közérzet stb). Minden létező kivizsgáláson voltam,szedek rá gyógyszert(magán pszichiáterhez járok,mellette pszichoterápiára).

Rájöttem ezt magamban fogom tudni csak rendezni,valahogyan tudatosítani kell,hogy ez "csak"pánik.

2022. márc. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Valami be van kapcsolva az elmédből ami okozza. Vagy a tested legyöngült, vagy túl sok volt a stressz.

A nyugodt környezet, pihenés, kikapcsolódás ami segít.

A gyógyszert fokozatosan csökkentsd le nullára, mert az állandósíthatja a problémát. Mint mondtad, nem segít.

Egyél eleget, tápláló ételeket. Ha sovány vagy, akkor méginkább.

Aludj eleget.

Ha tudsz, sétálj minden nap egy órát. Válassz ki egy irányt és sétálj fél órát abba az irányba, majd sétálj vissza amerre mentél. Minden nap másik irányba. Legjobb reggel, azonnal felkelés után sétálni. Ha nem tudsz sétálni, akkor dobálj célba kis kavicsokkal napi fél órát.

Ha bármi számottevő testi betegséged van, akkor gyógyítsd meg, vagy kérj orvosi segítséget hozzá.

2022. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segített a pszichiátriai kezelés meg önerő kell.
2022. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Nekem enyhébb halucinációim voltak. Én nem szedtem semmi gyógyszert. Ideiglenesen tudtam kezelni. De aztán jött volna vissza.

Véglegesen az kezelte hogy felhíztam 6-7 kilót. Nagyon sokáig nem jöttem rá, de a túl hajszolt életmód miatt túl sovány voltam (alultáplált), elfelejtettem enni, vagy csak bedobtam pár falatot. A végén már minden vírusos nyavaja is megtalált.

Végül rájöttem hogy nem szabad így elhanyagolnom magam. Többet kell törődnöm magammal.

2022. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Az a trükk, hogy nem kell küzdeni. Amikor elfogadod, hogy ez csak egy kis szorongás, és megnyugszol, akkor magától elmúlik. A pánik nem betegség, hanem egy normális biológiai stressz reakció, nem kell, és nem is lehet legyőzni. feszült idegi/lelki állapot okozza. Hormonok és idegek, szóval nem kell túlmisztifikálni. Minél jobban küzdessz ellene, meg jajj, nem akarom, annál rosszabb lesz. Ha félvállról veszed, vagy akár még nevetni is tudsz a bajodon, az már egy fél siker. Meg kell nyugodni, relaxálni, pihenni, helyesen lélegezni, és táplálkozni, és akkor magától elmúlik.
2022. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat már csak ez is segít!
2022. márc. 26. 08:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!