Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? Hogyan...

Mi történt velem? Hogyan csinálhatta ezt?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éve vagyok pánikbeteg, és egészen tavalyig egyre rosszabb volt az állapotom. Otthon kellett maradnom, egyetem kuka, meló kuka, társasági élet nulla. Gyötrelmes rosszullétek, rohamok.

Tavaly végre pszichiátrián kaptam gyógyszert, amitől jobban voltam ugyan, de továbbra is csak apró lépésekben tudtam haladni.

Aztán múlt hétvégén egy nyugtatót beszedve rávettem magam hogy elmenjek az osztálytalálkozóra. Ott az egyik tündéri volt osztálytársnőm megölelt, illetve beszélgetett velem és azt mondta örül hogy el tudtam menni. Nem tudom mi történt, de azóta rohamosan javul az állapotom, a héten már több helyre ki tudtam mozdulni, visszatért az életkedvem, és állandóan rá gondolok, több élet van benne mint az elmúlt 5 év során bármikor. Több olyan dolgot is sikerült csinálnom ami előtte biztosan nem ment volna, és egyre elszántabb vagyok sok mindent illetően.

Na most ez hogy lehetséges? Hogy egy öleléstől és egy kedves beszélgetéstől többet javult az állapotom mint egy vagon gyógyszertől és kezeléstől? Ilyen létezik? Hogy tudott ilyet csinálni? És hogy tudnám ezt neki meghálálni? Lehet hogy visszaadta az életemet...



2022. márc. 25. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Hogyne létezne. A gyógyszer semmilyen javulást nem ad, csak elnyomja a tünetek megjelenését. Egy mesterséges manipuláció...


A szóbanforgó egykori osztálytársnőd személye és gesztusa viszont valós, nem elnyomást jelent a tünetekre, hanem a kiváltó okot jelentő problémát gyógyítja, hozza rendbe.

2022. márc. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor iszonyú sokat tud tenni egy szimplán kedves gesztus (:

Örülj is az örömödnek, ne félj tovább menni ezzel a lendülettel! A legfontosabb volna azt is megértened, hogy másoknak te mekkora örömet tudsz okozni, már csak ezzel is, hogy megjelentél. Te is tudsz örömet szerezni, fontos vagy mások számára. tanuld meg magad értékelni és szeretni. Régebben én is elég durván pánikos voltam, de ez a lényege az egésznek. Vedd észre, hogy másoknak okozol boldogságot, ezért neked értéked van! Minden apró jelért legyél hálás. Ez a "szeresd önmagad" dolog gyakran fizikailag kell megtörténjen először, így könnyebben megérted. Adj hálát a testednek pl minden nap. Visz a lábad, ver a szíved, dolgozik a szervezeted és ez csodálatos, ha eljutsz ezekre a szimpla következtetésekre, hogy te saját magadért mit meg nem teszel. (:

Szóval mozdulj csak tovább szép lassan egyre több minden fog menni.

2022. márc. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ez hiányzott neked az évek során.Egy kis kedvesség és odafigyelés.

Ennyit számít egy pár kedves szó.Meg fogsz gyógyulni és nem kellenek majd a gyógyszerek.

2022. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Engem is egy jó beszélgetés hozott rendbe 4 év pánikbetegség után :D Voltak utána még kisebb hullámvölgyek, de szép lassan teljesen elmúlt :)
2022. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Csak arra ügyelj, hogy ne akaszkodj rá erre a volt osztálytársnődre (hálából !), mert arra rámehet a kapcsolatotok.

Arról semmit nem írsz, hogy ilyen a családi környezeted, pedig annak szerepe lehet a dologban. Az emberi agyban termelődő oxitocin hormon felszabadulása az összetartozás élményét serkenti, lehet, hogy ez a hormon nagyon alacsony szinten volt korábban a szervezetedben.

2022. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tapasztaltam az utóbbi években, hogy a szeretet hatalmas energia, és tényleg hegyeket képes mozgatni.
2022. ápr. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

1. volt benned gyógyszer

2. az agorafóbia egyik gyógymódja az, ha kimegy az ember, és szembenéz az esetleges rohamokkal

3. a szorongást csökkentheti az, ha az ember szeretet kap, elfogadást, stb.


Az ilyen egyes félékkel, akik ilyen 1bites módon látják a dolgokat pedig ne foglalkozz!


Szedd a gyógyszert tovább, mert annak a segítségével fogsz tudni ilyen élményeket szerezni.

2022. máj. 1. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Terápia is jó lenne neked. Hogy értsd, mi zajlik benned, mi tehet jót, mi nem.


Egyetemet érdemes lenne újra kezdeni gyógyszerrel, terapiával

2022. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!