Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kènyszeríthetnek pszihiátriai...

Kènyszeríthetnek pszihiátriai kezelèsre, ès kènyszerbeszállításra, ha nem vagyok közveszèlyes?

Figyelt kérdés
2014 óta járok pszihiáterhez. 2017-ben lett egy bipoláris diagnózisom. Egyre többet hallok olyan eseteket, mikor olyankor is erőltetik a kezelist, mikor nem kötelezgető rá a beteg. Sosem voltam aggresszív mások szerint. Ti mit gondoltok sok esetben a kènyszerítèsekről a pszihiátriában?

2022. márc. 26. 15:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
30%
Mindenki úgy kezdi, hogy először nem agresszív. Aztán... Amúgy miért ne lenne jobb neked, ha megpróbálnának meggyógyítani?
2022. márc. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Úgy èrzem az utóbbi hozzászólás kissè stigmatizáló.Nem minden beteg aggresszív a kèsőbbiekben sem, ès nem minden aggresszív ember pszihiátriai beteg.

A gyógyítás az önmagában nagyon jó dolog, de azèrt meggondolandó milyen kockázatokat, mellèkhatásokat vesz magához az ember.

Kèrdèsem az volt, hogy egy nem közveszèlyes embert kötelezhetnek pszihiátriai kezelèsre?

2022. márc. 26. 15:46
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem, viszont ha nem kezelnek lehetsz ön és közveszélyes, de akkor nem fogod tudni felmérni. Most is jársz pszichiáterhez, szedsz gyógyszert ez a kezelés, ha nincs ok, nem merül fel a kényszer beszállítás lehetősége.
2022. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, hogy ölni nem fogsz, de ha elhatalmasodik az elmebetegséged, kibírhatatlan leszel a körülötted élők számára, pl. elhanyagolod a higiéniát, ilyen rokonom-ismerőseim voltak, lógott a takony az orrukból, észre sem vették, kirohadtak a fogaik, mert elutasították a fogorvost, váratlanul maguk alá szrtak, pedig szerintük minden rendben volt velük. Ezeket a problémákat mind nem vették észre magukon.
2022. márc. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Amit írt az utolsó, annak a megelőzèsère nem feltètlenül kell egy marèk ütős gyógyszer naponta. Valakinèl rendszeres pszihológusi beszèlgetès is elèg.

Amit írt az utolsó, azt senkinèl nem lehet tudni előre. Aggresszív akkor szokott lenni az ember többnyire, ha bántják ami a mostani munkahelyeken elèg gyakori.

2022. márc. 26. 16:20
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is bipoláris vagyok a pszichiáter szerint. Szerintem nem vagyok az. Nem kényszeríthetnek semmire.
2022. márc. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%

"Kènyszeríthetnek pszihiátriai kezelèsre, ès kènyszerbeszállításra, ha nem vagyok közveszèlyes?"


Igen, ha önveszélyes vagy. Az is lehet önveszélyes, ha nem szeded a gyógyszert. Egyébként nem az a lényeg, hogy szerinted közveszélyes vagy-e, hanem, hogy a pszichiáter szerint az vagy-e.

2022. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7-es azèrt nem egèszen így van. Attól mèg nem feltètlenül önveszèlyes valaki, mert nem szedi a gyógyszert. Èn szemèlyszerint szedem azt az 1 db hangulatstabilizálót, amit ,,kell", de valaki semmit nem szed, ès nem kártèkony magával. Ha valaki nem szedi a gyógyszert, ès nem tesz magával semmit, akkor nem önveszèlyes.
2022. márc. 26. 21:08
 9/20 anonim ***** válasza:
16%
Csak hogy kb minden önveszélyes úgy kezdte, hogy nem volt önveszélyes. Elég egy másodpercnyi átkattanás az agyban.. ez sokszor nem egy hetekig tartó hosszú folyamat tele előjelekkel.
2022. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ön és, vagy közveszélyesnek ítél a pszichiátered akkor bevihetnek. Pl. Öngyilkossági/ gyilkossági stb… gondolatok, ami már ki van tervelve (mit, hogy és esetleg a mikor).

De biztos vannak még ezen kívül is dolgok. Azt hiszem talán a beszállítás után bírói felülvizsgálat is kell ahhoz, hogy bent tartsanak, DE ezt lehet rosszul tudom.

2022. márc. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!