Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápia és gyógyszerek...

Pszichoterápia és gyógyszerek hosszú távon segítenek a szorongáson, pánikrohamon és öngyilkossági gondolatokon?

Figyelt kérdés
Kb két hónapja szedek antidepresszánst, nyugtatót és egy hónapja járok pszichoterápiára. A gyógyszer segít, mert sokkal kevesebbszer van már pánikrohamom és kevesebbet szorongok, de még mindig nem az igazi, és mikor megint jön a pánik, utána elég erős öngyilkossági gondolataim is vannak, hogy ennek az egész állapotnak soha nem lesz vége, és ha a gyógyszer se segít rendesen, akkor mi értelme? Persze segít, de nem 100%-osan. Pszichoterápiára is egy hónapja járok már, de még semmi hatását nem érzem. Tudom hogy ez egy hosszabb folyamat, de szeretnék jól lenni, és van rá esély, hogy egyszer jobban legyek tőle és újra normális legyen az életem?

2022. márc. 28. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 7 évvel ezelőtt súlyos panikbeteg voltam. Jartam pszichologushoz meg szedtem a frontint. Semmit sem segitett. Persze közben egy bántalmazó szar kapcsolatban voltam. Aztàn időközben talalkoztam valakivel aki most a ferjem. Annó a szerelem segitett belőle kijönni. A szerelem és a szeretet érzése biztos valami vegyületet indít el az agyban ami helyrebillenti az egyensúlyt.


Viszont most újra ebben vagyok egy hosszu, nehéz félév utàn amit betegség okozott és a velejáró orvoshoz járkálások.

Szinten megint pszichologus és a gyógyszer. Nem ér semmit. Próbálkozok én de nem megy. Olyan nagy rajtam a szorongás hogy néha beketudnék őrülni.

A férjem megért és támogat. Nem tudom most mi fog kihúzni belőle. Persze vannak könnyebb, jobb napok. De még mindig több a nehezebb. Igen, sokan mondjak ‘menj ki a levegőre meg ismerkedj uj emberekkel stb stb… csak az ilyenkor rohadtul nem igy megy. Igaz viszont az is hogy senki más nem fog segiteni rajtunk. Se doki, se pszichologus, se gyógyszerek. Sajnos ez tenyleg az agyban dől el. Csak kell valami ami kirántson ebből a szarból. A folytonos agyalásoknak nehéz megálljt parancsolni. Aki nincs benne vagy sose volt annak könnyű észt osztani.

Szóval követem a kérdesed. Kitartást

2022. márc. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Türelem kell, mert hosszú idő, ráadásul lesznek megtorpanások, sőt visszaesések is. Azért ha nem 100%-osan segít már az is sokkal magasabb szintű lelki jólét, mint a segítségkérés előtt. Hasonlítsd a fogyókúrához: a napi, dekákban mérhető eredmény nem is eredmény 60 kiló súlyfeleslegnél. De 3 havonta mérve bizony ott vannak a mínusz kilók. Még mindig dagadt vagy lássuk be, de 12 kilóval soványabb. Érted, soványabb. Aztán tuti lesz valami esküvő, valami finom pizza, egy pár nap amikor vagy nem megy le semmi, vagy még hízol is... De te kitartó vagy, hisz számítottál a megtorpanásra és tudatában voltál a láthatatlannak tűnő napi pár dekás eredménynek. Aztán egy évvel a fogyókúra kezdete után 52 kilóval kevesebbet mutat a mérleg és egy egészséges pálcika:) néz vissza rád a tükörből.
2022. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Pszichiáter, gyógyszerek.
2022. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

A gyógyszer nem. Annak az egyetlen feladata az, hogy ha a krízis ellehetetleníti a pszichoterápiát, akkor időszakosan háttérbe tudja szorítani annyira, hogy az agyad felszabaduljon és képessé válj a terápiára. De terápia nélkül gyógyszerezni nem éri meg, mert a gyógyszer egyben versenyfutás is az idővel. Ahogy látom, öregíti a bőrt, bajszosítja a csajokat, reszketni kezd a kezük. Már egy találkozásból megmondom, hogy valaki szed-e ilyesmit.

Egy hónap pszichoterápia még semmi. Pszichológushoz jársz? Mert még köztük egyszerűbb jót találni, mint a pszichiáterek közt, hiszen még az is feladat, hogy megtaláld a neked működő szakembert. De igen, ki lehet belőle jönni, de évek.

2022. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A lítiumtól elmúlnak az öngyilkossági gondolatok. (Saját tapasztalat.) (Lehet, hogy csak bipolárisoknál.)


"A lítium további előnye, hogy generikus szer, vagyis már lejárt a szabadalmi oltalma, így felülemelkedhet a gyógyszercégek lobbiján."


HIRDETÉS [link]

2022. márc. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!