Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehet az, akinek semmi...

Mit tehet az, akinek semmi reménye a boldog élethez?

Figyelt kérdés

2022. márc. 30. 02:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem az, mert beteg vagyok, és az életminőségem rossz!
2022. márc. 30. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Isti22 ***** válasza:
100%
Elég sokan vagyunk így, de van erre pár közhely. Pl. abból főzöl, amid van. Ha nem is lehet olyan életed, amilyet szeretnél, a lehetőségeidhez képest megpróbálod a legtöbbet kihozni belőle.
2022. márc. 30. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk lekötöd magadat valamivel hogy addig se a Gyakorin picsogjál.
2022. márc. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A boldog élet, meg a boldogság idealizált állapot, mindenkinek más.

Arról kellene beszélned valakivel, hogy miért érzed rosszul magad.

2022. márc. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Jó lenne erre a kérdésre tudni a választ, én sajnos már csak egy utat látok...
2022. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

2:

Valószínűleg senkinek sem lehet teljesen olyan az élete, amiről álmodik, vannak fokozatok. Létezik olyan is, hogy valakinek tartósan, vagy soha nem éri el azt a küszöböt, ahol még elfogadható az élet. Arra irányul a kérdés, hogy ilyen esetben mik a lehetőségei az illetőnek.

2022. márc. 31. 08:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Keres olyan tevékenységeket, amelyekben örömét leli, segít állatokon, önkénteskedik, emberi kapcsolatokat épít, barátkozik, elfogadóan, szeretettel viszonyul másokhoz.
2022. márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Isti22 ***** válasza:

ma 08:49


Ennél konkrétabbnak kell lenned. Három esetet tudok elképzelni:


1) Olyan deprivált környezetben élsz, ahol egyszerűen nincsenek meg a a boldogság külsődleges feltételei. Azok alapján, hogy van interneted és intelligensen fogalmazol, ezt szerintem kizárhatjuk.


2) Olyan gyógyíthatatlan és kezelhetetlen betegségben szenvedsz, hogy nem lehet boldog életed. Ezt sem érzem túl valószínűnek, de cáfold vagy igazold.


3) A legvalószínűbb eset, főleg itt a Gyakorin: van valami vélt vagy valós lelki bajod, és ahelyett, hogy elmennél terápiára, itt picsogsz. Ergo van remény. Ezt meg tudom érteni, én is ilyen vagyok, csak ne mondd, hogy esélytelen a boldog élet.

2022. márc. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!