Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nagyon súlyos OCD-vel...

Ha nagyon súlyos OCD-vel (obszesszív kompulzív zavarral) elmegyek pszichiáterhez, akkor tudni fogja, hogy mi ez és milyen gyógyszert írjon fel rá?

Figyelt kérdés
Nagyjából 5 éve küzdök nagyon erős OCD-vel, ami az élet minden területén korlátoz. Néha enyhébb, de legtöbbször nagyon erős és nem tudok tőle normálisan élni. Lehet, hogy depresszió váltotta ki. Ha elmegyek pszichiáterhez, akkor tudják, hogy hogyan kell kezelni, illetve, hogy milyen gyógyszer kell rá?

2022. ápr. 1. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen
2022. ápr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudni fogja, nagyon sokan vannak akik ezzel küzdenek.
2022. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerre ÉS terápiára lehet szükséged, valóban pszichiáterhez tartozik a betegséged.
2022. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából mennyibe kerül a gyógyszer és a pszichiáter? SZTK-ba ilyennel nem szívesen mennék (nehogy rosszul diagnosztizáljanak vagy rossz gyógyszert kapjak).
2022. ápr. 1. 21:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik.

A tüneteket nézik nem a diagnózist.

Ha depresszív tüneteid vannak akkor antidepresszánst írnak majd fel.

Ha pszichotikus tüneted vannak akkor antipszichotikumokat.

Ha szorongásos zavaraid vannak, akkor antidepresszánst és nyugtatót.

2022. ápr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy pszichiáter kb 15.000/30 perc (legalábbis az èn városomban). A gyógyszereim én kb 300-500 Ft között veszem.
2022. ápr. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi értelme az ocd-nek? Kb. olyan mint a borderline baromság.
2022. ápr. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

igen, elsősorban max. adag ssri antidepresszánst írnak fel rá, fokozatosan felépítve ez olyan 700 ft/hó, a kényszerre még egész jó az anafranil gyógyszer, nekem ez hatott a legjobban a probléma vele, hogy állandóan éhes voltam tőle ez olyan 2000 ft/ hó volt nekem.

ill. az elején lehet felírnak valami benzot is amíg beállítják a gyógyszert ez 200 ft alatt van/ hó.

és pszichoterápiára is kell járni, ez nem tudom sztk-ban mennyire megoldható, nálunk pl. semennyire

2022. ápr. 2. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
48%
rivotril, vagy xanax/frontin es pikpak rendbe jössz, hidd el. csak kib*zottul fuggo lehetsz évekig, nagyon hosszú évekig. tapasztalatbol mondom amíg falod ezeket teljesen tunetmentes leszel. helyedben massal is vetetnek, nekem mar nem akarja a hazi orvosom iratni receptet ha idő elott megyek konyorogni erte. írj ram ha segíthetek. igy elkerulheted a pszichiatereket meg az ilyen faszsagokat mert nem ernek semmit
2022. ápr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A xanax hatásos, igaz én már a napi 4-5mg-nál járok.
2022. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!