Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek emberek közé...

Nagyon félek emberek közé menni,vonattal vagy busszal utazni. Miért van ez ?

Figyelt kérdés

Mit lehet ez ellen tenni?

Ez önbizalom hiánya miatt van ?

Már ott tartok hogy görcsben a gyomrom,remegek reszketek ha mennem kell valahova.

Pedig muszáj.

Ma is el kell mennem egy családi ebédre és reszketek.

Van erre bármiféle megoldás ?

Csak itthon akarnék egész nap feküdni és semmit nem csinálni


2022. ápr. 2. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pànikbetegség lehet bàr a rohamod nem volt még akkor kétlem.Szociàlis fóbia is lehetséges és gyógyítható szakember segítségével.

Menj el orvoshoz ès mond el a problémàd addig míg el nem hatalmasodik rajtad még jobban.

2022. ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Van valami negatív tapasztalatod tömegközlekedés terén, ami miatt ez kialakhatott nálad?

Ez ellen nem tudsz tenni, bele kell menned a helyzetbe, hogy lásd nem történik semmi. Szoknod kell az embereket magad körül.

2022. ápr. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán az segíthet, ha minél többször, rendszeresen mész ki, busszal és vonattal utazol, ehhez szoktatod magad. Így lehet ez a félelem lecsökken, ha tapasztalod, hogy semmi veszély nincs ebben, senki sem néz téged és senki sem foglakozik veled.


Én nekem több hónapnyi otthonmaradás után nehéz volt kimozdulnom, én is görcsöltem akkor. Túl sokat voltam a komfortzónámban.

2022. ápr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 volt már igen

Most eljöttem már itt ülök a buszon,de tiszta ideg vagyok.


#2

Nem igazából sosem történt semmi utazás közben,szóval nem is értem.

De csak ha boltba kell lemennem akkor is ez van.

A héten egyszer voltam boltban, akkor mindent megvettem és már jöttem is haza és feküdtem be a biztonságot jelentő ágyban.

Ez nem én vagyok .

Társasági lény aki mindig vidám és jó kedvű .


#3

Neked hogy sikerült kijönni belőle ?

Már eléggé el vagyok keseredve

2022. ápr. 2. 10:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Tölts le nyugtató zenét,de csak az egyik fulesen hallgasd amikor utazol.en egyszer 32orat utaztam busszal Angliába.szornyu volt.pl azóta inkább vonat és viszem a kusbiciklim és ott van wc,ha megy a hasam az idegtol.de előtte mindig elmegyek wcre. Viszek hasfogot,a saját gyógyszereimet.es vmi olvasni valót.ugazabol mindenki magával van elfoglalva igazából.mi beszéljük be H minket néznek.de hadd nézzenek,öltözz fel csinosan,turibol öltözők én is,senki meg nm mondja.a magabiztossag tenyleg belülről fakad. Fake it till U make it.ha érted mire célzok.nekem ez vált be.meg havonta 260km bicaj.utanna és közben is Lex arom ki mit gondol rólam.:) Tedd te is így.
2022. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szociális fóbia.

Fóbiák: kiválthatja konkrét trauma is (pl. megtámad egy kutya és akkor rettegni fogsz tőlük), de legtöbbször a szorongás az oka (különösen szociális fóbiánál): nagyon erősen szorongsz, ami egy alaptlan félelem, de muszáj lennie okának, így keres magának valamit, amire kivetülhet -> fóbia (ami már konkrét félelem).


Nem tudom, mennyi idős vagy, de ha még fiatal és nem kell dolgoznod, ne szedj semmi gyógyszert. Először próbáld meg azt csinálni, amitől tartasz, majd utána leírni, hogy hogy tudtad megcsinálni. Ne hagyd, hogy megerősítse magát a szorongás. Ez minden napos munka, de idővel rutin lesz majd.

Ha nem megy könnyen magadtól, keress pszichológust (nekem a kognitív terápia jött be, de sima is jó) vagy menj el pszichodráma csoportba.

2022. ápr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!