Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha nagyon izgulok...

Mit tehetek, ha nagyon izgulok a vizsgákon?

Figyelt kérdés

Szapora szívverés jelentkezik, iszonyatosan nehezemre esik megszólalni.

Segíthet, ha vizsga előtt veszek be Frontint? (Nem használom, akut jelleggel így érhet-e valamit?) Tudomásom szerint álmosít és memóriazavart is okozhat. Nem tudom, mennyivel előtte lenne érdemes bevenni.

Nagyon érződne, ha vizsga előtt fogyasztanék (nyilván nem fogyasztok alkoholt együtt gyógyszerrel) 4-6 cl vodkát? Annyitól még tudok kommunikálni rendesen, oldja a gátlásaimat, csak attól tartok, hogy kínos, ha érzik rajtam. (Persze még mindig jobb, mint ha nem tudnék levizsgázni, mert extrém módon izgulok.)

Nyilvánosság előtti beszédben is jelentkezik a probléma, ott próbáltam a 4cl töményet, de nagyobb távolságból szerintem nem érezték. Működött a dolog. Éreztem, hogy megint gáz van, de valahogy megoldotta a gátlásaimat, gördülékenyen, hangosan tudtam beszélni.

Nyilvánvalóan mindez nem oldja meg a probléma gyökerét, de valahogy át kell mennem a vizsgán.

Előre is köszönöm!



2022. ápr. 6. 22:34
 1/4 KingDorka07 ***** válasza:

ez nehéz lesz, de képzeld el, hogy senki sincs körülötted. nem azt mondom, hogy hagyj figyelmen kívül mindenkit, mert az érdekes lenne, de legyen benned a tudat, hogy te ezt megtanultad, és tudod, mit kell csinálnod. ez csak egy ideig fog tartani, nem örökre. túl leszel rajta. tekintsd ezt egy pozitív szándékú kihívásnak, amit te teljesíteni akarsz. hiszen ezt magadért csinálod. a szapora szívveréssel kapcsolatban nemrég olvastam, hogy erre kiváló a galagonyatea. esetleg kipróbálhatod a vizsgák előtt. nem ajánlom az alkoholt, jobb természetes módszerekkel végezni ezeket. attól még, hogy egyszer már sikerült, nem biztos, hogy következőleg is fog. egyébként ők is ugyanolyan emberek, se többek, se kevesebbek. hozd ki magadból a legjobbat! :)

ennyit tudok tanácsolni.

2022. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez tanuld meg lekuzdeni, mert a munka világában be fognak darálni.
2022. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kis xanax vizsga előtt.
2022. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak hasonló problémáim. Aztán elkezdtem azt, hogy tanultam, minden tőlem telhetőt megtettem, vizsgára meg úgy megyek már oda, hogy szarni bele, lesz amilyen lesz. Persze, érdekel az eredmény, de ha vizsga előtt ezt sikerül elhitetnem magammal, mindig tarolok rajtuk. Előtte és utánna gyomorgörcs, izgulás megengedett. Közben meg leszarom stílus van. Próbáld meg ezt, jobb mint bármilyen gyógyszer vagy alkohol.
2022. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!