Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depressziónak miért vannak...

A depressziónak miért vannak ilyen durva fizikai tünetei, miközben az nem testi, hanem mentális betegség?

Figyelt kérdés

Kb. mintha a leghalalosabb kór támadott volna meg.

Sok even keresztül kevert szorongasos depressziom volt, amikor brutális panikrohamaim voltak voltak a kilátástalanság miatt, de nem voltak testi tuneteim… nem voltam gyenge, tudtam dolgozni, enni, nem mindig, de volt kedvem csinálni dolgokat, majd azt mutogatni.

A virus miatt belekerultem egy másik depresszióba…

Nem bírok kikelni az ágyból, nem eszem, fogyok, 100 db vizespalack van a padlón es nem érdekel, nem zuhanyzom le, kb. 3 hétig ugyanabban a pólóban vagyok és nem érdekel, nem bírok lemenni a boltba, nem érdekel a munka es az utazás… a fejemet és a testemet nagyon nehéznek érzem, nem érdekel semmi csak az ágyam és nem érzem az időt… semmit nem érzek belőle… hogy tudott így átváltani? És hogy lehetnek olyan tünetei, mintha halálos beteg lennék?

Gyógyszert szedni nem akarok. Csak xanaxot szedek, azzal alszom.


2022. ápr. 8. 03:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az antidepresszánsok éppenséggel sokkal kevésbé ártalmas gyógyszerek, mint a Xanax, szóval szerintem simán megpróbálkozhatnál velük.


Amúgy az állandó fáradtság, energiahiányos állapot, extrém mértékű befordultság, érdektelenség simán együtt járhat a depresszióval, sőt tulajdonképpen ez a depresszió, nem pedig az, hogy nagyon szomorú az ember, mint ahogy sokan hiszik. Én évekig voltam úgy depressziós, hogy általában viszonylag tűrhető volt a kedvem, sőt jókedvem is volt nemegyszer, csak épp nem csináltam semmit, nem érdekelt semmi, ültem egyedül a lakásban, feküdtem, napi 14 órát aludtam, aztán zenét hallgattam vagy gépeztem, semmi más nem érdekelt. Még a spagettit is nyersen ettem meg, mert nem volt kedvem megfőzni. Igazán rossz kedvem kb. hetente, kéthetente egyszer ha volt ebben az időszakban.

2022. ápr. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Probald meg a Gal magnezium-biszglicinatot. Nekem ennyire nem volt eros a depressziom viszont nagyon sokat segitett. Vagy ha nem ezt akkor szedj valami jo minosegu magneziumit es glicint melle.
2022. ápr. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió több féle lehet. Olyan depresszióról például még nem is hallottam, amit az 1-es ír.


Nekem mindig borzalmas volt a lelkiállapotom is.


Pont a testi dolgokból szoktam tudni leginkább, hogy depressziós vagyok. Tehát keveset alszom, keveset eszem. De van, akinél meg pont az a jellemző, hogy sokat alszik, sokat eszik.


Szerintem azért vannak a fizikai tünetek is, mert ez az a fajta depresszió, ami az agy kémiájának megváltozásával jár.

2022. ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért nem szedem mert rosszul voltam az antidepitol… plusz őszintén még ez az állapot is jobb, mint amikor rohamokat kaptam éveken keresztül… most csak vagyok es fekszem… mintha nem is léteznék…
2022. ápr. 8. 20:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Szedj vasat,folsavat.Kezdj el tàrsaságba járni,baràtokat keresni.És egy jó pszichológust.Engem kihúztak ezek a szarból
2022. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem is ezek a tunetek, csak az a baj hogy en nagyon sokat eszem. Komfort evesnek hivjak. Probalok leallni, nagyon nehezen megy. Plusz mostmar a testem is utalom mert hiztam tole. Ez egy ordogi kor, en pl pszichiaterhez jarok, pszichologus nem volt eleg.
2022. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!