Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek is kényszergondolatnak(OC...

Ezek is kényszergondolatnak(OCD)-s gondolatnak minősülnek?

Figyelt kérdés

3éve vagyok kényszerbeteg.

sajnos elég durván kezdődött és javasolta a pszichiáter a bentfekvéses kórházat is.


Valójában úgy érzem illetve most jöttem rá talán hogy minden majdnem minden gondolatom talán kényszergondolat.


Nem vagyok biztos benne hogy az e:

Pl.: ha valakit nem kedvelek sőt gyűlölök akkor elszoktam menni egy helyre ahol senki nem hall és nem lát és akár 5 órát is képes vagyok beszélni/káromkodni erről/róla hogy mennyi utálom.

Ez nem minősül kényszergondolatnak de szerintem az. (ezért is mentem most megint pszichiáterhez mivel a gondolataimat már nem tudtam fékezni, nem tudtam "lestoppolni".)


a másik pl.: tavaly ugyancsak 5-6 órát képes voltam ugyanígy (erdőben ahol senki nem lát és nem hall) magamat vádolni egy bizonyos dologban.


A gondolataim állandóan! olyan problémákon gondolkozik ami egyébként másoknak semmit nem jelent és nem is fájna másnak viszont nekem már betegesen rögeszmémmé vált.

a gond az hogyha kijövök a egy kényszergondolatból akkor belemegyek az életemben található gondokba és megállás nélkül ostorozom magam ha abból valahogy kijövök akkor az következik amit leírtam másra terelődik a "figyelem" a gondolataim figyelme.


ez már olyanannyira erős az utóbbbi 1 hónapban hogy már meditációval is próbálkoztam és utánna fordultam orvoshoz( jelenleg ketileptet szedek ezekre a magamat/másokat bántó és kényszeres gondolatokra amik tovább tartanak nálam pl.: 1 hétnél tovább és van egy pár az évek során amik megmaradtak 1 hétnél tovább azokat már rögeszméknek hívom(sajnos ebben is vagyok most).

A valóság és az OCD között vagyok ahogy Jean-Étienne Esquirol mondja: Ez a "kétkedés betegsége".


Azt hiszem nálam már nem csak a kényszergondolatok játszanak hanem abból állnak a napjaim és nem veszem őket észre.


elég nehéz téma..:/


Aki tud bármit hozzászólni, akármit az nyugodtan írjon!



2022. ápr. 9. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Már nem jársz ahhoz a pszicháterhez, aki javasolta a kórházat?

Pszichoterápiára se jérsz?

2022. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De, oda járok.

Pszichoterápiát+gyógyszert olvastam hogy ez a 2 a legjobb megoldás.

Pszichoterápia ugye az magán fogalmam sincs hogy mennyit segítene...

Mit mondana nekem? Hogyan tudna segíteni?


*ja igen, valahogy segítenem kell magamon de nem csak gyógyszerrel ezért 3 éve is leírtam ezeket a kényszergondolatokat amik gyötörtek egy füzetbe és szándékosan azért hogy magam jöjjek rá hogy ezek csak az agyam által kreált gondolatok.

most újra elkezdtem ezt csinálni hogy ha a kényszergondolat "kétségbeesést" okoz mert sajnos ezt okoz állandóan akkor kiírjam és bebizonyítsam magamnak hogy a valóság az teljesen más.

2022. ápr. 9. 15:27
 3/9 anonim ***** válasza:

nem vagyok pszicológus, nem tudom, mit mondana.

De saját magadon kell "dolgoznod", aktívan részt kell vegyél a munkafolyamatban, hogy kikerülj ebből.

Tehát ne a csodára várj, hanem tevőlegesen vegyél részt a folyamatban.

2022. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Es az emberi kapcsolataidra ez milyen hatassal van? Ott megnyilvanul valamiben?
2022. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

szinte nincsennek emberi kapcsolataim

ha mégis akkor elrejtem

persze megy az ellenőrizgetés de ezt mindig tudom úgy csinálni hogy ne legyen feltűni/más ne lássa

2022. ápr. 9. 16:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen ellenorizgetes?ezt nem ertem, ne haragudj


Amugy szerintem ez nem gaz, ezne tartson vissza semmitol,foleg ne a. Asokkal valo ismerkedestol

2022. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az OCD lefolyása röviden:

1.,Kényszeres/Rögeszmés gondolat

2.,Szorongás,Stressz,Feszültség

3.,Kényszeres viselkedés (PL.: ellenőrzés,számolás, ezek mindig, állandóan visszatérnek

4.,Átmeneti megkönnyebbülés (ilyenkor úgy hiszem hogy vége van ennek a betegségnek nincs tovább.) Pedig ez egy "biciklihez" hasonló

2022. ápr. 9. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdésemre a válasz egyèrtelmű igen sajnos.
2022. ápr. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*kérdésedre ,elnézést
2022. ápr. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!