Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszer betegséget, hogy...

Kényszer betegséget, hogy diagnosztizálnak pszichológusok?

Figyelt kérdés
Ha egy beteg kényszert érez bizonyos dolgokra, ismétlődő gondolatai vannak amik nem hagyják nyugton, rituálékat csinál minden ok nélkül stb...ezekből egyből fel tudja ismerni, hogy ez kényszeresség? Mennyire ismert ez pszichológusok körében? Miből diagnosztizálják valakinél ha panaszai vannak? OCD-re gondolok amúgy.

2022. ápr. 10. 03:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A beteg által elmondott tünetekből.

Ez a szakmájuk, gondolom ismertek a különféle kényszerbetegségek, gondolom több típusa is van.

Ne úgy menj oda, hogy "diagnosztizáltad magad" és "szerinted ez OCD" hanem minél részletgazdagabban próbálj beszélni ezekről.

2022. ápr. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont úgy, ahogy te is le tudod írni a tüneteket. Az a munkájuk, hogy felismerjék. Természetesen lehetnek pontosító kérdéseik, hogy biztosra menjenek/kizárjanak mást, de egy viszonylag gyakori dologról van szó, amit minden pszichológus ismer.
2022. ápr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapból azt akarod hogy papírod legyen róla, akkor orvoshoz menj.
2022. ápr. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ne úgy menj oda, hogy "diagnosztizáltad magad" és "szerinted ez OCD" hanem minél részletgazdagabban próbálj beszélni ezekről.

Nem is így terveztem csak érdekelt, hogy hogy is van ez, meg nyilván úgy kezdem hogy vannak problémáim és nem öndiagnózist készítek, csak hogy jobban lássam mennyire gyakori ez. Mert amúgy tényleg elég erős kényszert érzek sok mindenre olyanra is ami jelentéktelen.

2022. ápr. 11. 00:07
 5/6 anonim válasza:
15%
inkább pszichiáter tud diagnosztizálni, tapasztalataidból fog. többféle kényszerbetegség van, ezért ne magyarázkodj neki arról, hogy ez mi lehet. ha aggódsz emiatt, hasonló cipőben járunk. ha szeretnél beszélgetni róla, itt vagyok.
2022. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én eleinte nem is a kényszerbetegségem miatt kezdtem szakpszichológushoz járni, de ahogy látod, így is simán meg tudta állapítani :)

(Nekem főleg misophobiával kapcsolatosak a tüneteim, így mindenki azt mondta "csak tisztaságmániás" vagyok, ezért is lettem végül ennyi év után diagnosztizálva.)

Pszicholódus már jóval előtte felvetette pszichiáter felkeresését, hogy megkezdjem a gyógyszeres kezelést, viszont egy jó ideig nagyon tartottam ettől az ötlettől. Mint kiderült, semmitől nem kellett tartanom és azóta az életem sokkal élhetőbb lett.

2022. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!