Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok beszelgetni, es emiatt nem tudok kapcsolatokat se kialakitani?

Figyelt kérdés

A story ott kezdodik, hogy 2017 nyaran megismertem egy lanyt chaten. 8 honapig kinzott lelkileg, a vegere mar enni, aludni se tudtam, es csak meg akartam halni.


Egy addig kreativ, intelligens embert, akinek van erdeklodesi kore es mindenrol tud velemenyt alkotni leamortizalt. Nincsenek azota gondolataim, nem erdekel semmi, es nem tudok semmirol se beszelgetni. Amugy is figyelemzavaros vagyok, de miota megtortek megjobban az lettem. Konkretan semmit se tudok atgondolni.


A lenyeg, hogy mivel nem tudok hosszu gondolatlancokat alkotni, nincs semmirol velemenyem, es nem ugrik be soha semmilyen tema a fejembe, igy beszelgetni se tudok. Se elobe, se neten. Most is ismerkedek egy novel, de mar nem tudok vele mirol beszelni. Azota 1 emberi kapcsolatom sincs, pedig mind elobe, mind neten rengeteg lehetosegem volt. Jarok kozossegekbe (munka, suli), ahol sok hasonlo gondolkodasu, es koru emberrel talalkozok, de semmi. Sokaknak vagyok szimpatikus, de egy ido utan kifullad mindig a kapcsolat. Baromira unom. 4 ev alatt 1 embert se gyujtottem magam melle. 1 valaki keresett egy ideig, de o csak akkor, mikor kerni akart vmit tolem. Nemreg mondtam fel a munkahelyemen, de senkit se erdekelt. Mintha nem is dolgoztam volna ott, annyit se mondtak, h szia. Baromi rosszul esik ez nekem. Mit tehetnek? Pszichiater es pszichologus nem segit, pedig az orszag egyik legjobbjahoz jarok...


2022. ápr. 10. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem segít, akkor keress mást, aki helyzetgyakorlatokat ad napi szinten.

Vannak oldalak, ahol véletlenszerűen lehet beszélgetni idegenekkel, kezdj el beszélgetni.

Azt is fontos tisztába tenni, hogy leszámolni azzal a hozzáállással, hogy "az a lány tette ezt veled", "aki 8 hónapig kínzott chat-en". Egyébként miket csinált vagy mondott, tett, ami miatt így érzed?

2022. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem kozvetlenul tette. Nagyon manipulativ, erzelmileg bantalmazo, zsarolo szemely volt. Egyszeruen gyomorgorcsom volt folyamatosan, mikor vele beszeltem. Privatban szivesebben leirom a storyt, mint itt. Szerintem nem a gyakorlat hianya az ok, hanem, hogy egyszeruen nincsenek gondolatok a fejemben. Fizikai problema, es nem lelki van. Elkezdeni eltudom a beszelgeteseket, de nem tudom azt atformalni ugy, h kesobb honapokig tudjak mirol beszelni valakivel. Egy jo pelda: van egy munkatarsam, aki velem egykoru. Amig csak ketten voltunk muszakba, es oldott, jokedvu voltam, valahogy egesz sok mindenrol tudtunk beszelgetni. Persze inkabb csak ilyen ismerkedesi szakasz volt: kit mi erdekel, mi tortent vele regen stb. De amint ez a szakasz lezarult, es elkezdett facen is irogatni, csak a munkaval kapcsolatban tudok neki irni, semmi masrol nem megy.
2022. ápr. 10. 13:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Ird le privatban ha van kedved.
2022. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is leírhatod priváltban, szívesen meghallgatlak.
2022. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi, de inkabb nem potyognek bekezdeseket, az elozo kommentelo se meltatott meg egy valaszra sem.
2022. ápr. 11. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez sajnálatos, de megértem. 5-ös válaszoló voltam.
2022. ápr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendes toled. Atdobom amit az elozonek irtam, ha tenyleg szeretned.
2022. ápr. 11. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg érdekel a történet, még mindig 5-ös voltam.
2022. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, elkuldtem
2022. ápr. 11. 22:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!