Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok segíteni egy két...

Tudnátok segíteni egy két tapasztalattal/módszerekkel egy politoxikománnak a leszokásban ?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 24 éves férfi vagyok, jelenleg itthon élek szüleimmel, munkanélküli vagyok és tbm sincs, tehát ha akarnék sem tudnék ingyen igénybe venni segítséget. Politoxikomán vagyok, mindegy hogy mitől, csak az a lényeg hogy módosult legyen a tudatállapotom, és most sokat gondolkodom hogy hogyan tudnám élvezni az életet józanul. Végigbuliztam 2 napot, és borzalmasan érzem magam, letargia, szomorúság, és elhatároztam hogy most 2 hétig mindenképpen teljes absztinenciát szeretnék mindennel. Illetve Mary Jane barátnőmet ezután sem szeretném teljesen elengedni, mert sokat tud segíteni, és annyira nem is szoktam rosszul lenni tőle mint esetleg a piától vagy szintetikus szaroktól, ezeket teljesen el is hagynám, de a zöldet nem szeretném, hogyan tudnék mértékletességre törekedni esetleg, és hogy a többi szerhez ne folyamodjak egyáltalán ? Az a baj a sört is imádom, csak úgy öntöm le a torkomon mintha vizet innék, képes vagyok egy este-éjszaka leforgása alatt 10-15 doboz sört is meginni, mivel ez baromi káros abba szeretném hagyni. Illetve, ha egy két buli alkalmával megtudnék inni csak 1-2 sört és elszívnék egy kis okosságot azzal semmi probléma nem lenne, de sörözésben egyáltalán nem tudok mértéket tartani, tehát erről örökre lekéne mondanom ugye ? Most vannak céljaim, és állítok is fel egyre többet, mert ezt muszáj, esetleg praktikákat mondhatnátok, hogy ha esetleg épp sóvárgok és feladnám az egészet, hogyan lehetne hogy ezek a célok akkor ott egyből eszembe jussanak, és csak azért is megmutatom hogy képes vagyok rá, és semmi se tudja eltántorítani a kedvem ? 11. osztályom van, és épp most csinálok egy vagyonőri tanfolyamot, jövőre tervezem hogy befejezem a gimit estin vagy levelezőn, és biztiőrként ugye tudnék tanulni elég sokat. Csak közben az is fontos hogy mondjuk ne rúgjak/kábuljak be szinte minden szabadnapomon, mert legutoljára ahol dolgoztam is körülbelül másfél hónap alatt sikerült kirúgatnom magam :/ Hogy lehetne mondjuk saját magamtól rendet tenni a fejemben picit ? Hogy a célokat amiket felállítottam ne rúgjam fel az első adandó alkalommal ? Most jelenleg ez az előttem álló 2 hét elhatározás a fontos, hogy teljesen szermentes legyek.

#alkohol #drog #függőség #politoxikománia
2022. ápr. 11. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát valahogy a környezeteden kéne szerintem változtatni. Hogy van az pl, hogy otthon laksz szülőkkel és megiszol 10-15 sört, ez így nem tűnik fel nekik. Mert amúgy ha jó a kapcsolatotok őket lehetne bevonni, hogy segítsenek neked. Mert egyedül nehéz megállítani magadat, szóval az lenne jó, ha valahogy a külső körülmények lennének olyanok, hogy nem is tudsz berúgni. Szóval pl ha a szüleid tudnák, hogy ezek a céljaid, hogy nem akarsz inni meg a többiet, akkor lehet nehezebb lenne megcsinálnod mégis. De ez más személy is lehetne, csak épp velük élsz együtt.


Meg amit leírsz az egy csomó pénz. Ezt miből fedezed?

2022. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Fuh. Ez elég kemény.


Szerintem csak elvonó jön szóba. Ezt házilag nem fogod tudni megoldani.

2022. ápr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

elmész igényelni az önkormányzathoz tb-t, ha nincs munkád általában megadják.

és megkéred, hog engedjék el a tartozásodat.

2022. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Általában a barátaim mindig meghívnak, hiába mondom hogy nincs semmi pénzem, és őket meg baromira szeretem, és nincs is belőlük olyan sok hogy ignoráljam őket. Valahogy azt kéne elérjem hogy társaságban hiába isznak vagy csinálnak bármit a többiek, én ne tegyem, mert a társaságukra meg vágyom... :/ Apu is sörözik egyébként, de mióta nem dolgozom ő azóta ezt nem támogatja, így azt csináltam legtöbbször, hogyha nem itta meg mindet amit hozott magának, azt ittam meg, illetve minden aprót összeszedtem amit találtam itthon és abból, ezek miatt elég rossz a kapcsolatunk és rengetegszer akartak már kitenni itthonról, illetve most hogy ilyen baromi szarul vagyok a fejemhez vágja hogy utál, meg hogy drogos ge*i vagyok, az lenne a legjobb ha megdöglenék stbstb. Énis lehet jobban örülnék ha megdöglenék, csak utána nem találkozhatnék senkivel többé akit szeretek,kedvelek, és ez baromira fáj... Ezért kéne valahogy összeszednem magam, mert az utcáról már csak nehezebb lesz.
2022. ápr. 12. 13:07
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem fogyasztottam semmit most körülbelül már 48 órája, és nagyon szarul érzem magam, nyomott vagyok semmihez sincs kedvem, és pörög az agyam mindenen. Ezt mivel lehetne jobbá tenni ? Érdemes xanaxhoz forduljak ? Nekem nincs itthon, de jobbá tenne valamit is ? Csak mert pár évvel ezelőtt voltam pszichiátrián, és körülbelül pont így kezdődött, hogy én leállok mindennel, nem tudtam napokig aludni, és teljesen megőrültem, pszichózisom lett. De nem szeretnék oda visszakerülni semmiképp. Vagy esetleg orbáncfű/citromfű tea ? Nincs semmi energiám, nemtudom mit hova teszek, tanulnom is kéne de azt sem tudom hol áll a fejem, egyszer befekszek az ágyba hogy hátha alszok de pörög az agyam és csak gondolkodom, aztán felkelek leülök a gép elé, és itt se csinálok semmi hasznosat, azon gondolkodom hogy kimegyek az erdőbe sétálni egy nagyon nagyot.
2022. ápr. 12. 14:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!