Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrénia meddig tárható...

A skizofrénia meddig tárható kordában antipszichotikumokkal?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy idővel már a gyógyszer ellenére se lehet vele mit kezdeni? Habár a megemelt dózis még hat de kisebb dozisnál újra előjött.

2022. ápr. 12. 17:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Általában élethosszig vagy csak minimális tünetek vannak. Ha nem hat már egy gyógyszer, másik segíthet. Akinek többféle gyógyszer nem hat, Leponexet adnak.
2022. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hatásos akkor másik hatóanyagot kell választani. Én egyszer vettem be Laponexet 300mg-ot és 16 órát aludtam. Antipszichotikumot mindig kell szedni.
2022. ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Leponexet általában kisebb adaggal indítják, hogy szokja a szervezet. Rendszeres vérképellenőrzés kell mellette.
2022. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Ripedon 3mg al elvoltam 4 évig ért egy nagyobb stressz, újra előjött most 4,5 et szedek. Így se tökéletes de azért jobban vagyok.
2022. ápr. 12. 18:54
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ripedon az "emberibb" mint a Leponex. Kevesebb a "durva" mellékhatása.
2022. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

3-as

Az biztos. Leponex végsőként jön számításba.

2022. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Nana, nem kell általánosítani. Én bipol vagyok és harmadik antipszichotikumnak leponexet kaptam (1-2 hónapig). Csak egy évvel később, mániás-pszichotikus állapotban kaptam risperdalt és mellé újra leponexet. Aztán a risperdalt elvették 1 hónap után és a leponex maradt (ismét csak 1-2 hónapig).


Egyébként hogy a kérdésre válaszoljak, ne aggódj, kedves kérdező, mert sok antipszichotikum van és biztos, hogy mindig lesz olyan, ami hatni fog!

2022. ápr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mennyi mg-al szeded a Leponexet?
2022. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A mánia-pszichózis idején 100 mg. Azt akarták min. 200 mg-ig emelni.
2022. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Az a gáz amikor nincs skizofréniád csak Aspergered de azért szedned kell...

És kezded így hónapokkal később észrevenni magadon, hogy elkezdesz hangokat hallani ha nem veszed be a gyógyszert ami ezelőtt soha nem volt. Amikor a pszcihiátereddel beszélsz akkor meg csak közli "akkor adagot kell növelni"... Növelje a ......... annak neki! Megfelelő kezelés kell nem pedig dilibogyók amiktől tényleg kialakulnak a mentális betegségek. Pszcihológusra van szükség és egy megértő baráti közösségre körülötted akik törődnek veled és akikkel te is törődhetsz! Sajnos, ezt még nekem se sikerült megtalálnom.


De sok sikert kívánok neked!

2022. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!