Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A 12 éves húgomnak xanaxot...

A 12 éves húgomnak xanaxot írtak fel depresszióra és szorongásra. Nem akarja bevenni, mit tegyek? Hogyan támogassam?

Figyelt kérdés
A húgom depresszióval és szorongással küzd. Antidepresszánst és szorongásoldót szed, viszont alvásproblémái is vannak, arra kapott xanaxot. Hazajöttek a pszichiátertől és nekem sír, hogy ő nem akarja bevenni ezeket mert nem tesz jót neki, meg függőséget okoz, stb. és szerintem igaza van. Hogyan támogathatnám? A szüleim azt mondták, muszáj neki szedni mert ezt mondta az orvos.

2022. ápr. 16. 14:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%

Xanax egy 12 évesnek???

Ez ugye egy vicc???

Melyik dilettáns orvos ír fel egy gyereknek xanaxot??

2022. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem muszáj szednie!

És a xanax nem oldja a szorongását meg a depresszióját, csak elnyomja!

Nyomjátok bele az orvos szájába a xanaxot, amelyik felírta!

2022. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Keressetek fel egy betegjogi szervezetet. Nem normalis hogy egy 12 evesnek xanax kell. Az iskolapszichologushoz forduljon,vagy a nane szervezethez, ok tudnak segiteni.
2022. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek másik orvost.

Van egy pszichiáter ismerősöm, ő fel se ír olyat ami függőséget okoz. Az szerinte nem megoldás, hogy úgy oldják az ember problémáját, hogy kap egy másikat. Ebben nagyon igaza is van. Keressetek egy másik orvost, picit talán a hugod is megnyugtatja a dolog.

Ha meg úgy van addig szedjen növényi készítményt, recept nélkülit, az is használ picit.

2022. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
80%
KAMU!
2022. ápr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
2022. ápr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%

Na, akkor újrafogalmazom a kérdést helyetted. Szóval, "12 éves vagyok, találtam itthon xanax-ot, úgy érzem, hogy nem tudok aludni és rajtam van a világ fájdalma. Bevehetek egyet?"

Válasz: nem, nem vehetsz be belőle. Nem old meg semmit, nem játékszer. Menj babázni.

2022. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Nincs orvos aki egy 12 évesnek ilyet írna fel. KAMU!!!! De van aki benyalta, ez volt a cél.
2022. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

Antidepresszáns (SSRI,SNRI,triciklikus) az jó. Ők a barátaink. Nem okoz függőséget, olyan mint egy vitamin, csak az agynak amíg meggyógyul.

Xanax, Rivotril, illetve bármilyen más benzodiazepin származék rossz. Ők az ellenségeink. Függőséget okoznak, és valójában nincs rá szükség, mert csak a tüneteket szűnteti meg.

Ennek ellenére nem viccből írják fel a Xanaxot az antidepresszáns kezelés elején, hanem azért, mert kezdetben szuicid gondolatok is felléphetnek ~25 év alattiaknál. Aki nem tudja ezeket a gondolatokat kezelni, annak NAGYON hasznos gyógyszer. De amilyen hamar lehet, el kell hagyni, mert nagyon súlyos függőséget okoz, az elvonási tünetekbe pedig bele lehet halni.

2022. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Van róla papír is amire rá van írva milyen gyógyszert szed. Nem az én bajom ha nem hiszitek el, de ne írjatok akkor ilyeneket hanem segítsetek. Azóta kiderült a szüleimtől, hogy az orvos csak 1 hónapra írta fel, hogy ne legyen függő, de akkor is.. Xanax SR 0,25 mg. Most kell neki bevenni elalvás előtt azt mondta az orvos hogy több idő mire hat. Nem antidepresszánsnak írták fel, hanem alvászavar miatt mert nem tud aludni a szorongástól. Világosítsam fel a szüleimet és mutassam meg a válaszokat?
2022. ápr. 16. 20:31
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!