Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok leállni kézmosással?

Figyelt kérdés
Tettem kéz krémet a kezemre mert a napokban elkaptam valami szárazságot, de hamar lemostam mert nem bírom ha bármi krém van rajta még dezodor után is megmosom ha fújtam hónomra mert azt hiszem hogy ráment ahogy fújtam belőle. Azóta vagy 5x megmostam folyékony és sima szappannal is, de még most se érzem, hogy le ment volna róla pedig azóta száraz és szagtalan. De akkor azért már eléggé beszívta a kezem. Minden krémnél ez van, de most valahogy muszáj kennem mert szó szerint vörös az egész és repedezik meg vérzik. De nem bírom ha bármi a kezemen van. Azóta 2x lemostan vizes ronggyal mindent amit megfogtam krémes kézzel de így se vagyok nyugodt. Azóta csak felszívta magát a krém nem? Amúgy nem csak kézkrémnél van ez hanem belenyúltam olajos foltba az asztalon, levittem a szemetet akkor is vagy 2x megmosom. Nem tudom elérni sokszor a teljes tisztaság érzést de félek, hogy kicsinálom így a bőröm. Fürdéskor pl. ha sima tusfürdőzök ott nem de közben használok intim mosakodót és emiatt fürdés után míg kádban vagyok muszáj megmosnom.

2022. ápr. 18. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
De ez ha nem jó neked minek csinálod?
2022. ápr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1.Kényszert érzek rá, nem tudok egyszerűen leállni.
2022. ápr. 18. 11:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Kihagytam hogy voltam pszichológusnál de jelenleg még nincs sok eredmény, javulás hisz nem olyan rég kezdtem menni és ezért gondoltam írok hátha van aki tud érdemben válaszolni vagy hasonlóval küzd.
2022. ápr. 18. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy kényszerbetegséged van, ha nem tudod abbahagyni a kézmosás, de itt ne várj diagnózist, mert csak egy pszichiáter diagnosztizálhat.


Viszont szerintem az elején pszichológus is elég, ha nem múlik el.


Sok sikert!

2022. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kenyszerbeteg vagy. Ha mazlid van, aranylag egeszeseges keretek kozott tudod tartani, ami azt jelenti, hogy "mocskos" dolgok utan parszor kezet mosol, ami max 10 perc. Ha eljutsz arra a szintre, hogy ez mar egy ora hossza lesz, vagy ha barmiez hozzaersz ami nem koszos de mesz kezet mosni, akkor mar sevitseg kell.


Hidd el, tudom mirol beszelek, volt olyan parom aki napi 18-20 (!!!!) orat toltott kezmosassal.

2022. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!