Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van egyre kevesebb...

Miért van egyre kevesebb önbizalmam, ahogy idősödöm?

Figyelt kérdés

Gyerekként és kiskamaszként rengeteg önbizalmam volt, sok barátom és én voltam az a tipikus népszerű gyerek. Aztán gimiben valahogy csillapodott, már csak 1-2 barátom volt és sokszor egyedül éreztem magam... egyetemen meg egyenesen magányosnak, egyedül kullogtam az óráimra, senkivel sem sikerült baratsagokat kialakitanom. Aztán mióta dolgozom, másfél éve (nem is szeretem, amit csinálok), egyszerűen olyan önbizalomhianyos lettem, hogy kb boltban a kasszásnak is alig merek köszönni és azt érzem, én semmi jót nem érdemlek az életben és nekem csak a nehézség és a balsors jutott. Érdekes ez a kb 180 fokos változás így gyermekkortól kezdve egészen fiatal felnőtt korig. Mitől lehet ez? Hogyan tudnék ellene tenni?

24N



2022. ápr. 21. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ennek rengeteg oka lehet, minden ember sokat változik és meg annál is több tapasztalatot és pozitív/negatív élmenyt szerez. Pontosan az ilyesmik megoldására, eredetének megkeresésére érdemes pszichológushoz fordulni, ha úgy érzed, hogy ez ront az életminőségeden, vagy változtatni szeretnél rajta. Aki a környezetemben pszichológushoz ment hasonló problémákkal, az nagyon pozitív véleménnyel van azóta róla, úgyhogy tudom ajánlani :)

Addig is viszont egy csomó honlap, insta oldal (pl. mélylevegőprojekt) foglalkozik pszichológiai kérdésekkel, önmagunk elfogadásával, stb., erre vannak módszerek, érdemes azokkal próbálkozni, megpróbálni áthangolni vagy jobban megismerni magad, és ez határozottságot is tud adni. Remélem, sikerül visszaszerezni az önbizalmad, hajrá!

2022. ápr. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!