Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan zajlik az első alkalom...

Hogyan zajlik az első alkalom egy pszichológusnál? Milyen élmény volt, miről beszéltetek?

Figyelt kérdés

Most megyek először pszichológushoz, még sosem voltam és nem tudom hogyan néz ki egy ülés. Gondolom az első alkalommal el kell mesélni, hogy egyáltalán ki vagyok, mi vagyok és miért kerestem fel. Most ezen gondolkozom, hogy hogyan tudnám a legjobban megfogalmazni a problémáimat, kérdéseimet. Sokszor úgy vagyok vele, hogy egy jobb pillanatomban teljesen jelentéktelennek és nevetségesnek tűnnek azok a problémák, amik miatt máskor szorongok, idegeskedek, stresszelek, sírok... nem tudom, hogy mit hozzak fel, mivel kezdjek, mi lenne a legfontosabb mert összetett a dolog.

Le tudnátok írni pár szóban, hogy nektek mivel telt az első beszélgetés? Esetleg tudtok valami tanácsot adni?


2022. ápr. 22. 00:23
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Elmondod, miért kerested meg őt, mi a problémád.

Kérdezni fog, első körben a családodról, gyerekkorodról. Mert szinte minden lelki bajnak ott van a gyökere, talán te is sejted.

2022. ápr. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%

Eloszor egy krizis feldolgozasa miatt mentem pszichologushoz. Amikor felhivtam idopont miatt, a hangja annyira nyugodt volt, hogy mar attol megnyugodtam :) az elso alkalom elott en is ugyanugy izgultam, meg feltem attol, hogy kinevet, vagy en fujok fel valamit, mikozben nincs is problema korulottem. Meg akkoriban allandoan sirtam, volt, hogy az utcan jott ram a sirhatnek, es tartottam attol, hogy az elso alkalmat is vegigsirom, es ez milyen mar. Visszagondolva nagy batorsag volt, hogy nem tancoltam vissza.

Az elso alkalommal nagyon izgultam, szorongattam a papirzsebkendot. Az elso alkalom nagyjabol a tortenet osszefoglalasarol szolt, akkor csak en beszeltem, neha kerdezett, ha valamit nem ertett. A vegen megkerdezte, hogy miben varom a segitseget, milyen celom van. Es nem nevetett ki, megerto volt. Az elso alkalom utan ugy mentem el, hogy nem tudtam, mi fog kisulni ebbol. Visszamentem a kovetkezo alkalomra. Akkor rogton arra terelodott a szo, hogy perfekcionista vagyok. A mai napig nem ertem, hogy ezt mibol szurte le az elso alkalom utan, ahol csak panaszkodtam, de semmi ilyen tema nem volt. Viszont azzal, hogy ezt megjegyezte, tudtam, hogy jo helyen vagyok :) a masodik alkalomtol kezdve kaptam a kerdeseket, amik segitettek iranyba allni :)

Sok sikert :)

2022. ápr. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!