Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger-resként szeretnék...

Asperger-resként szeretnék 100% home office-t kérni, működhet?

Figyelt kérdés

Az irodai zajok, illatok és az egész környezet (meg persze a chit-chat) az agyamra megy. Jelenleg folyamatban van a diagnózis felállítása egy szakemberrel.


Erre hivatkozva kérhetem a munkahelyen, hogy ne csak részben, hanem teljesen home office-ból folytathassam a munkát?


(Tudja a főnököm, hogy folyamatban a diagnózis)



2022. ápr. 23. 20:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Naluk kerdezz ra, itt honnan tudjuk hogyi lesz ra a valasz?
2022. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Arra céloztam, hogy ti hogy fogadnátok ha a munkavállaló ezt kérdezni.

Szóval, hogy nagyjából tudjam hogy ez mennyire kelthet megütközést stb.

2022. ápr. 23. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem.nagyom rossz irányban tapogatózol.

Kérj home officet, mondd el hogy ez.van, és ha nem kapod meg akkor keresel másik állást. Elég son cégnél van már full HO.

2022. ápr. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Lehet az lenne a válasz hogy nem tudod ellátni megfelelően a munkád és visszlát. Ne kérdezd meg.
2022. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel én is aspergeres vagyok, megértő lennék. De csak a diagnózis után, és csak akkor, ha elmondhatom a munkatársaknak, hogy ezt azért kaptad, mert aspergeres vagy.

De lehet, hogy mindenkinek korlátlan távmunkát vezetnék be, akkor nem kell mindenkinek tudnia, hogy aspergeres vagy.

2022. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt egyébként nem értem, hogy pl miért kell indokolni, ha valaki HO-t szeretne?

Mi úgymond az értelme az indoklásnak?


Az miért nem elég, ha valaki úgy érzi jobban tud teljesíteni otthonról?

Miért fontos bent ülni egy széken egy irodában és onnan csinálni ugyanazt?

2022. ápr. 24. 22:27
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem igen. A mai világban már kb mindent lehet, ha autista vagy.
2022. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is jobban tudnék teljesíteni itthonról, de egyszerűen nincs lehetőség..Ráadásul vidékről is járok Bp-re..Korona ide vagy oda, ez nem az az ország, soha nem lesz az az ország...hacsak nem IT területen dolgozol... :)
2022. ápr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokszor azért nem engedik a HO-t, mert akkor követelné mindenki. Amit nem értek, mert a fizetések se ugyanazok egy cégnél, az egyéb "juttatások" viszont ugyanazok legyenek. Na mindegy. De ha bedobod ezt az lehet, hogy ezt áthidalja. Cserébe kapsz egy címkét. De egy próbát megér, legfeljebb felmondasz.
2022. máj. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen az nagyon idegesítő, amikor próbálsz erőteljesen koncentrálni a munkádra, mondjuk pl. fogalmaznál, gondolkodsz és 5-10 percenként nyílik az ajtó és lépten-nyomon megy a pofázás.

A kórházak jutnak róla eszembe, ahol az az érzésem, mintha az ott dolgozókat csak azért fizetnék, hogy kilométereket gyalogoljanak épületen belül (meg kívül is át a "kórházcampuson" vagy mi a pontos neve) meg nyitogassanak-csukogassanak ajtókat.

2022. júl. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!