Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne megmagyarázni a...

Hogy lehetne megmagyarázni a családtagjaimnak, hogy nagyon erősen mentális beteg nőnek nem lehet gyereke és ne zaklassanak ezzel?

Figyelt kérdés

Direkt nem a családi kapcsolatokba írom, mert az egy Monika show szerintem. Már 30 vagyok és a nagynéném, nagybácsim, de főleg a nagymamám folyton azzal zaklat hogy mikor lesz gyerekem és hogy muszáj hogy legyen kapcsolatom, mert egyke vagyok és egyedül fogok meghalni…

Az egész család beteg egyébként, generációk óta oroklodnek a mentális betegségek. Eleve az egy hatalmas hiba hogy én megszülettem. Hogy lehetnek annyira ostobák hogy ezt nem látják és azt akarjak hogy a genetikailag selejt gyerek szaporodjon? A fél életemet bezárva töltöttem, a munkával, tanulással is nagyon megszenvedtem…

Soha nem volt kapcsolatom, undorodom a szex gondolatától, ha a terhességre gondolok, elajulok, másrészt nyilván a gyerek is beteg lenne..

sőt én nem is szeretnék sokáig élni, még max 10 évet adok magamnak.

Én is szeretnék egyébként de látom hogy nem lehet.

Ezeket mind elmondtam nekik, de képtelenek felfogni.

Mivel lehetne őket meggyőzni hogy hagyjanak békén?


2022. ápr. 25. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ők tisztában vannak ezzel, hogy ők maguk is mentális betegek?

Konkrétan milyen betegségekről van szó?


Elmondtad már nekik ugyanezeket az indokaidat, konkrétan mit nem fogtak fel belőle?

2022. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell őket győzködni, főleg ha ők is mentális betegek, mert akkor úgyse valószínű, hogy megértik. Azt érdemes tenni amit az orvos is javasol és jónak is érzel.
2022. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem úgy vagyunk betegek hogy szellemi sérültek vagyunk, hanem a depresszió, szorongás, ocd, érinti a családunk több mint felét… felmenők között volt öngyilkos is.

A nagynéném pl tudja magáról, de ő is akar gyereket és sír hogy ki fog futni az időből mert már 38 éves…

Nekem is rossz hogy nem lehet, meg hogy egyedül kell lennem, de ez van. És nem tudnak másról beszélni minthogy kell a gyerek meg évek óta szekálnak és gúnyolódnak azon hogy nincs kapcsolatom és nem ertik meg miért nem választok valakit… elegem van ebből

2022. ápr. 25. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk itt inkább a családi kultúrát okolnám. Ilyen családi környezetben én se szívesen vállalnék gyereket. Szerintem túlspilázod kicsit ezt a genetika témát. Inkább arról van szó, hogy valóban ott van az öröklődő hajlam, de a fő proléma ez a nyomasztó család, ami a depresszió tényleges kifejődését okozza. Sajnos a családi szokások ugyanúgy öröklődnek.
2022. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez nem kérdés, mégha akarnék sem lehetne, mivel képtelen vagyok a kapcsolatra, ahogy mondtam a szex gondolatától meg konkrétan hányok. Így nehéz lenne teherbe esni.

A probléma az, hogy zaklatnak ezzel és pl az anyám is cikiz azzal hogy 30 évesen soha nem volt senkim.

A genetika pedig nálunk teljesen egyértelműen selejtes, szerintem messze az egyik legselejtebb család vagyunk Európában.

2022. ápr. 26. 07:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!