Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy a teában lévő...

Lehetséges hogy a teában lévő kevés koffein miatt is panikrohamot kaphatok, mikor a legtöbbször jobban érzem magam tőle?

Figyelt kérdés
Mindenféle bajom van, szorongás, pánikroham, hangulatingadozás(nagyon erős), kávét nem is tudok inni, mert rosszul vagyok tőle, emiatt gondolom hogy koffein érzékeny vagyok, viszont észrevettem hogy miután raszoktam a teára, ha iszom egy kicsit ki tud rángatni a letargiából. Viszont sokszor meg pont azután porgok túl és panikolok mikor megittam… hogy lehetek ennyire elb.aszott hogy egyszer jobban vagyok tőle sokszor meg pánikot kapok. Xanaxot szedek mellé egyébként
2022. ápr. 25. 17:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A koffeinnek van antidepresszáns hatása, de egyben szorongásnövelő hatása is, mert aktiválja a szimpatikus idegrendszert.

Nyilván mentálisan egészséges embereknél nem fog pánikrohamot okozni a kávé/tea, ez a te mentális állapotodtól függ. Szóval, ha pánikrohamokra vagy hajlamos akkor igen, növelheti a pánikroham esélyét, de mivel antidepresszáns hatása is van, ezért érthető, hogy sok depressziós és motiválatlan egyén miért is kezdi kávéval a napját.

Xanaxra meg ne igyál koffeint, mert csökkenti a hatását, felesleges pénzkidobás.

2022. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sima zöld teát iszom, konkrétan annyi jó van most az életekben hogy megcsinálom, visszafekszem az agyba és megiszom. A legtöbb nap picit felpörget, de pl tegnap is panikrohamot kaptam.
2022. ápr. 26. 07:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!