Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dr. Radó Eszter pszichoterapeu...

Dr. Radó Eszter pszichoterapeuta vélemény?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 26. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%

Itt van róla 25 vélemény, mi kell még?


[link]

2022. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát mégtöbb:D
2022. ápr. 26. 09:36
 3/17 A kérdező kommentje:
Meg itt őszintébben írják le, mint ahol az orvoshoz lehet jelentkezni.
2022. ápr. 26. 09:37
 4/17 A kérdező kommentje:
És az nem vélemény, hogy szimpatikus, figyelmes, stb, hanem hogy sikerült-e kigyógyítania valakit
2022. ápr. 26. 09:39
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

"És az nem vélemény, hogy szimpatikus, figyelmes, stb, hanem hogy sikerült-e kigyógyítania valakit"



Én viszont pont nem olyan véleményekre lennék kíváncsi, hogy XY szerint szart nem ér 1 terapeuta, mert őt nem gyógyította ki. Tapasztalat szerint a magyar emberek 2 hét után javulást várnak, ha fél év után ez nem következik be, akkor már mindenfélének elhordják a terapeutát. Évtizedeken át szenvednek egy problémában, az életük már teljesen a problémával van átitatva, és azt hiszik, hogy 2 hónap után őket megkellene tudni gyógyítani, ha ez nem következik be, pedig mindenfélét írkálnak a neten.

2022. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%

Ráadásul itt még olyan véleményeket is láthatsz, amit te szeretnél. Nem értem a kérdést, mit szeretnél?


Már az is egy komoly jelzés, hogy 4.93-as értékelésnél, konkrétan leírva, hogy segített sok embernek neked nem elég. Akarsz te gyógyulni egyáltalán?

2022. ápr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Van egy rossz hírem. A vélemények jól jönnek, ha autót, telefont, fakanalat, gumikacsát akarsz vásárolni vagy ha kőművest, proktológust, gyermekorvost keresel. DE pszichoterapeuta keresésénél ZÉRÓ hasznosságúak! Mert mindannyian különbözünk és a terapeuta is ember, így még csak hasonlítani se fog a vele való kapcsolatod egyetlen másik kliensére!

Tudom, baromi jó lenne, ha működne a dolog, hogy a vélemény jelentene valamit… Rengeteg időt és pénzt spórolna mindenkinek. De nem működik. A pszichotrapeuta nem “gyógyít”, hanem segít abban, hogy a kliense megismerje önmagát, problémáinak gyökerét és ezáltal a folyamat által változik az élete. Ebben a kliensnek legalább annyi szerepe van, mint a terapeutának! Meg kéne érteni először, hogy mi a pszichoterápia, hogy ne legyenek más elvárásaink, amikkel esetleg aláássuk a terápia sikerét. Az ember csecsemőkortól kezdve addig az időpontig megy lefelé a lejtőn, amíg el nem kezd foglalkozni vezet önismerettel. És még innentől évek,míg lejön arról, hogy egy mások által determinált életet éljen.

2022. ápr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem tudom hasznos-e, amit írok, ha nem, elnézést.

Sajnos nem tudok konkrét véleménnyel szolgálni az adott terapeutáról, viszont megértem, hogy szeretnél látni véleményeket. Nem értek egyet azzal, amikor azzal érvelnek, a pszichoterápia egyedi folyamat, és ezért felesleges véleményeket keresgélni. Igen, egyedi folyamat, de egy magán pszichoterapeuta ugyanúgy pénzért szolgáltatást nyújt, mint egy kőműves. Jogodban áll megfelelő színvonalú szolgáltatást elvárni a pénzedért cserébe.

Nekem a foglaljorvost.hu-s véleményekkel kicsit az a bajom, hogy tudok olyan orvosról, aki megkérte azokat a pécienseit, akikkel különösen jó a viszonya, hogy írjanak róla véleményt. Szóval előfordulhat, hogy nem annyira reálisak a pozitív vélemények.

Ami nagyon fontos, és ezt az információt a szakemberek többsége nem terjeszti: sajnos nem ritka a dilettáns, etikátlan szakember ezen a területen. Több ilyen esetről tudok. Csak úgy tudod ez ellen védeni magad, hogy edukálod magad, milyennek kell lennie egy jó terapiának, illetve mik azok a jelek, amikro érdemes felállni, és otthagyni a terapeutát.

Nem ritka, hogy valaki csak sokadszorra talál olyan terapeutát, akivel együtt tud dolgozni.

2022. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Nem ismerem, de nekem megszólal vészharang ha ma egy orvoshoz már másnapra van időpont.
2022. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

9-re reagálva: jelenleg sok pszichoterapeuta teljesen tele van, akár több hónapos várólista van, de olyannal is találkoztam, aki már várólistára nem is hajéandó új klienst felvenni. Ha egy hosszú évek óta praktizáló pszichoterapeutához jelenleg könnyen van időpont, az gyanús lehet.

Bár megnéztem az árait, szerintem nagyon sokat kér (25 ezret), lehet ezért vannak szabad időpontjai. 15 ezerért már találsz 2 évtizedes gyakorlattal rendelkező, 2-3 módszerben képzett pszichoterapeutákat.

2022. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!