Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kommunikálsz a pszichol...

Hogyan kommunikálsz a pszichológusoddal, ha nehezen megy maga a kommunikáció?

Figyelt kérdés
Nem voltam még pszichológusnál ezért nem tudom, hogy pontosan hogyan zajlik egy ilyen beszélgetés és kicsit tartok tőle. Egy elég zárkózott ember vagyok, nehezen nyílok meg másoknak és nem szeretek magamról, pláne a problémáimról beszélni. Inkább kerülöm ezeket a helyzeteket vagy megpróbálom humorral feloldani. Nagyon érzékeny vagyok és gyakran szorongok, egy pillanat alatt képes vagyok elkezdeni sírni és valamikor nem tudok megszólalni sem, beszélni. Nyilván ez is a probléma része, ami miatt pszichológushoz szeretnék fordulni csak úgy nem lesz hatékony, ha nem tudok vele kommunikálni.
2022. ápr. 28. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Rajzolok neki.
2022. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Maneko válasza:
23%
Első alkalommal csak állapotfelmérés zajlik, ez alatt a nagyjából egyórás beszélgetés alatt csak a felszínt kapargatjátok majd. Ki vagy te, kicsi a múltból, hogy állsz jelenleg, dolgozol-e, jövőbeli tervek, mitől szenvedsz, mit akarsz elérni a kezelésekkel. Jól kommunikálnak, úgyhogy kétlem, hogy gondot okoznál nekik. Ha nem vagy beszédes, akkor sűrűn kérdezget majd, ha egy témáról nehezen beszélnél, valószínűleg lapoz egy másikra, és majd a terápia során mentek bele mindenbe részletesebben. Még a sírás se baj, megvárják, míg lenyugszol, a legtöbb elérhető közelségben tart zsepisdobozt. Szóval csak nyugi. És jobbulást :)
2022. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell ilyeneken gondolkodni, az is információ lesz neki, hogy nem tudsz megnyílni.
2022. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!