Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A diszlexia később is kialakul...

A diszlexia később is kialakulhat?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok.

Úgy 1,5-2 éve azt vettem észre, hogy elkezdtem felcserélni a betűket. Általában mindig másnap veszem észre, hogy pl a "g" helyett "d"-t írtam vagy éppen fordítva. A hónapoknál az áprilist és a márciust gyakran nem tudom elhelyezni és mintha a február után egy szakadék lenne és utána jönne a május. Gyakran ránézek egy tárgyra és tudom, hogy mi az, de nem tudom megmondani, hogy mi a neve. Gyakran az a szó sem jut eszembe, hogy lábfej. A szövegértésem sem a legjobb. Tavaly évelején egyest kaptam rá, pedig legalább egy 4-esnek gondoltan.

Ezek mellett az osztással vannak mehézségeim. Matekból kitűnő vagyok, tehát szerencsére nincsen nagy hatással a tanulmányaimra, meg szeretem is. Viszont zavar, hogy egy 100 feletti számot már nem tudok elosztani 10 feletti számokkal. Lehet még kisebbekel sem. De a többit meg fejben nagyon hamar megcsinálom (összeadás, szorzás, kivonás)

Elég sokszor keverem a jobb meg a bal oldalt is. mindig észak felé kell fordulom, hogy tudjam. Az abc-t se tudnám védidmondani.

Szégyenlem magamat ezek miatt.



2022. ápr. 29. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Honnan szoktad tudni, hogy merre van észak? :O

Amúgy ez nem diszlexiának hangzik, van számos egyéb rendellenesség, ami memóriazavarokat (is) okoz. A te korodban az Alzheimer és a demencia még nagyon valószínűtlen, de matematikai esély ezekre is van.

2022. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, diszlexia nem alakul ki később

"a jobb meg a bal oldalt is" - egy rejtett balkezesség lehet az összes gond mögött. Lehet, hogy egy kicsit többet kellene olvasnod, naplót kellene írnod -napi ritmusban - mert ezekkel emelhetnéd az intellektuális szintedet, önismereted nőne és ezáltal az önbizalmad is.

2022. ápr. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Esetleg nem lehet szó rejtett diszlexiáról? Az osztással és az abc-vel a job és baloldallal meg a hónapokkal mindig is voltak problémáim.

Az írással kezdett most meggyűlni a bajom meg a tárgyak neveivel.


Sokat szoktam olvasni. Szeretem a könyveket. Egy egészen nagy könyvespolcom van itthon tele könyvekkel. Próbálom magamat fejleszteni. Sok videót nézek különféle témákkal mint például csillagászat, pszichológia, különféle nyelvek, földrajz.

2022. máj. 1. 12:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!