Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alhoholista rokonokkal rendelk...

Alhoholista rokonokkal rendelkezö elkezdett maga is inni. Hogyan állítsam meg, hívjam fel mások figyelmét?

Figyelt kérdés

Feleségem húgának a férje. Rendes, dolgos ember, 3 gyerek apja. Soha nem ivott egy kortyot sem, sose! 10 éve ismerem. A családjának élt. Sajnos az apja és 2 testvére is alkesz. Az apja bele is halt 2 éve. Az egyik testvére szervei maradandóan károsodtak. Nagyon meglepödtem amikor elkezdte elfogadni a felkínált italalokat a családi ünnepségeken. 3-4 rövid, sör. Régen tényleg még pezsgöt se ivott! Aztán mégnagyobb sokk volt, hogy otthon is mindenféle pia van náluk és boldogan mesélték, hogy az asszonnyal megisznak minden este egy üveg bort. Persze ezt olyan köntösbe mutatják, hogy ök borszakértenek. Bárhova mennek, alkohollal térnek haza, mert letesztelik, kipróbálják. Ijesztö!

Az egész rokonság nem akar tudomást venni róla! Mert kialakult felé a megbízható családapa kép. Senki nem meri felhozni a dolgot. Söt apósom örül is, hogy valaki végre iszik vele.

Mit lehetne tenni? Nem akarom hogy halálba vagy kórházba igya magát!


2022. máj. 9. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig ez már az ideológia gyártás a szeszeléshez.Próbálja kultur köntösbe bújtatni a dolgot.Egyszerűen csak rájött milyen kellemesen lehet szedálódni a szesztől és bújtatja a dolgot.


Semmit nem tudsz tenni,ha ő maga nem érzékeli a problémát.

Majd súlyosbodik,jönnek a következmények és talán lesz annyi esze,hogy tudja merre kellene terelni a dolgot.


Ha nem,rajtaveszett mint több 100.000 honfitársunk...

2022. máj. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos senki semmit nem tud tenni, ez kizárólag az illető döntése. Ha ő inni akar, akkor inni fog. Semmivel sem lehet hatni rájuk, sajnos tudom, mert megtapasztaltam.
2022. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát önkontroll, néha nálam is megszalad a gyeplő, persze lehet mondani, egyedül nem iszok, ha van minden napra társaság aki igen, bár én cigivel is bele szoktam csúszni, de mindig visszaállok, szerintem ezek a periódusok tarthatóak, bár nyilván a legtöbben nem bírnák így.
2022. máj. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!