Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért viselkedik így a pszicho...

Miért viselkedik így a pszichológus?

Figyelt kérdés

Volt valaki, akivel online ismerkedtem, de nem lett belőle semmi, durván is végződött, és ez nekem fáj. Elmondtam a pszichológusnak, hogy azt olvastam az illető blogjában (fél éves bejegyzés), hogy ismerkedik valakivel, aki ,,úgymond fontos lett számára, és a hosszú bejegyzések helyett inkább neki ír". Nekem meg alig írt, és más fontos tudott neki lenni, csak én nem.

Csak halkan megjegyezte, hogy ,,igen", ,,ez szar", ,,ez van", és amikor ezt tovább hajtogattam, hogy ugyan mondjon már rá valamit, akkor csak azzal jött, hogy nem kérhető számon rajta, hogy más miért volt fontosabb neki. Senki nem kérte számon! És nem tudom, hogy ez miért segítség nekem! Elárulom, hogy nem! Csak felzaklatott, hogy még a pszichológustól sem kapok semmit. Tudja, hogy önbizalomhiányos vagyok, és rám hagyja ezeket.



2022. máj. 10. 19:40
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
60%
Miért mit kéne tennie? Dédelgetni a lelkedet? Az a barátaid dolga, nem az övé. Meg kéne érteni, hogy a pszichológus nem a haverod. És igen, ez van: az hogy érdekes legyél valakinek, nem olyan dolog ami csak úgy jár. Azt ,mondod nem kéred rajta számon miért más volt neki fontos: mégis ezt sugallod minden szavaddal.
2022. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
38%
Én mostanában kezdem azt érezni, hogy a pszichológusok nem többek egy diplomával rendelkező beszélő majomnál
2022. máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
60%

lepontozhatsz kérdező, de attól még így van... És nem, nem fog körülhízelegni, mert látja hogy rossz irányba tartasz.

"Nekem meg alig írt" És úgy gondolod nincs joga ehhez? "más fontos tudott neki lenni, csak én nem." Tök normális hogy van élet, kapcsolata. És nem, nem veled, de te ebből személyes sértést csinálsz.

2022. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
56%
A pszichológusnak nem az a feladata, hogy buksi simit adjon és úgy viselkedjen, ahogy elvárod. Lépj tovább.
2022. máj. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

4: szánalmas vagy, mert nem én pontoztalak le, csak most léptem fel ;) De nyugtasd csak ezzel a lelked.

Neked sem ártana egy pszichológus, főleg az erőszakmentes kommunikáció elsajátítása. Empátia és érzelmi intelligencia 0.


Ha pedig ,,ez van", akkor én is elmegyek pszichológusnak, mert ezt én is el tudom mondani, meg a sarki fűszeres is.


És de, a pszichológusnak az a feladata, hogy felépítse a páciense önbizalmát, és ne érezze magát rosszul.

2022. máj. 10. 20:06
 6/50 anonim ***** válasza:
53%
Vagyis egyszerűen téveszméid vannak pszichológusról, értem. Az önbizalmadat csak te építheted fel, a pszichológus maximum segíthet benne. de ezt nem fogja hamis helyeselgetéssel tenni, mert te éppen azt akarod hallani. Az ő dolga az hogy te tisztán lásd magadat, a hibáidat is, hiába nem tetszik ez neked.
2022. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim válasza:
94%

Ez így nincs rendben. A pszichológusnak meg kéne mutatnia, hogy ettől ne érezd kevesebbnek magad és nem veled volt a baj. Én keresnék másikat.

Azzal pláne nem épít önbizalmat, hogy ,,ez van, ez szar”.

2022. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
40%

Itt többen félreértitek a pszichoterápiát. Szó sincs semmiféle önbizalom-építésről. Igen, a legtöbben önértékelési gondokkal keresnek fel terapeutát, de azt kéne megérteni, hogy az önbizalomra mi hat és mi nem. A vállonveregetés, együttérzés például nem hat. Lehet, hogy jól esik, de csak még jobban beleragadsz ettől az önsajnálatba, ami aláássa a terápiád.

Meg kell érteni, hogy az önbizalom nem elveszett valaminek a hatására és valami másnak a hatására majd megjelenik. Az önbizalom csecsemő- és kisgyerekkorban alakul ki és zsigeri szinten, ezért nem tudod gondolkodással, gyakorlással, külső körülmények változtatgatásával létrehozni. Mert egy nagyon mély, érzelmi szinten van az alapja. A pszichológus nem tesz mást, mint hogy megpróbál úgy navigálni téged az emlékeidhez fűződő érzéseid közt, hogy feltáruljon, hogy mik akadályozták akkoriban a helyes önértékelés kialakulását. Így azáltal, hogy átélsz régi érzéseket, helyükre kerülnek a dolgok, és felnőttként már nem fogsz gyerekkori mintákat ismételgetni, ha tudod, hogy azok a múlthoz tartoznak. A pszichoterápia hatása észrevehetetlen, azaz nem fogsz hirtelen megvilágosodni attól, hogy felfedezel egy összefüggést jelen és múlt közt, s nem attól múlik el a problémád, hogy a terapeuta biztatón mosolyog rád. Ez egy sokéves munka eredménye.

Viszont garantáltan aláásod a terápiád sikerét, ha elvárásaid vannak irányában, azaz pontosan “tudod”, hogy rajtad mi segítene, mit kéne a terapeutának csinálnia. Ez csak ismétlem, azt mutatja, hogy teljesen zöldfülű vagy még önismereti téren.

Ha arra tékozlod az energiád, hogy hétköznapi történeteidben azt várod, hogy melléd álljon a terapeuta és egymás vállán zokogjatok, hogy mekkora egy gané valaki, akinek te nem jötté’ be, az az illető visszaadhatja a diplomáját, ha ebben partner, mert a világon semmit nem fog segíteni nekd.

2022. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:

8: Köszönöm a részletes választ, eddig a te hozzászólásodnak van a legtöbb értelme.


6,5 éve járok (nem az önbizalom a legnagyobb probléma), de biztos ebben is velem van a baj, ha úgy érzem, nem segít.


Nem tudom, mi a navigáció abban, ha azt mondja, ,,ez van, ez szar" stb, illetve mit segít ezzel. (semmit)

2022. máj. 10. 22:33
 10/50 anonim ***** válasza:
30%

#5: Milyen erőszakról beszélsz? :)


A pszichológusnak nem az a feladata, hogy pátyolgasson önsajnálatban tartson, hanem hogy ráébresszen, hogy magadra számíthatsz, rajtad múlik, hogyan viszonyulsz a dolgokhoz.

Még csak kapcsolatod sem volt ezzel a pasival, csak online ismerkedtetek. Már rég el kellett volna engedned az egészet. Mégis mi fáj? Nem illettetek egymáshoz, veled nem találta meg annyira a hangot, mint a másik csajjal. EZ nem téged minősít. Rengeteg emberrel nem illesz össze, nem azért mert kevesebbet érsz vagy ilyesmi, egyszerűen nem vagytok kompatibilisek.

2022. máj. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!