Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez az érzés mennyire legitim?...

Ez az érzés mennyire legitim? Mi a "fenét" tegyek ezzel az egésszel, megtalálom még valaha a helyes utat?

Figyelt kérdés

Köszönöm mindenkinek, aki elfogja olvasni a kérdést.


Indítsunk a valósággal - mindent, amit csak lehetett elcsesztem az életben. Mindegy, egy hosszú történet volna, nem is lenne valami érdekes. A lényeg annyi, hogy az életem teljes mértékben összeomlott, pillanatnyilag egy börtön-jellegű helyen élek, egy domináns jellemű ember lakásában, ráadásul mivel nincs máshová mennem, így nem szólhatok egy szót sem, örülnöm kellene, hogy van hol laknom és ad ennem, úgyhogy igazából nem is mondhatok semmi rosszat - racionális elmével mérve.


Viszont kizárólag lelki téren egy kínlódás nekem ez az egész, egy börtöncellában érzem magam, ahol igazán önálló már nem lehetek soha. Ráadásul vissza is kell fizetnem majd ezt, úgyhogy egy lefelé tartó spirál közepén ücsörgök, amiből már nincs felállás. Kétlem, hogy valaha is lesz olyan mértékben fizető munkahelyem, hogy kiszállhassak ebből, mert nem vagyok elég jó, nem vagyok jó semmiben és semmire sem, ezt az életem egy ideje kitartóan lefelé tartó vonala is igazolja.


A "küzdj vagy szállj ki" elv értelmében, mivel a küzdelmet elveszítettem, megkíséreltem kiszállni a tegnapról mára virradó éjszaka, de nem sikerült. Bevettem 10 altatót, 15 nyugtatót, 10 vérnyomáscsökkentőt, nem tudom mennyi fájdalomcsillapítót, antidepresszánst és kb. 4 csomag patkánymérget (pudingba keverve porrá őrölve, amitől jó keserű íze lett). Annak felszabadító tudatában feküdtem le - pontosabban nem, mert ilyenkor kiesik minden - hogy vége, szabad leszek.


Aztán hajnalban felébredtem, és nem tudom mit is kezdjek ezzel az egésszel. Nem éreztem még ilyen kettősséget soha, egyfelől valami furcsa örömféleséget, másrészről valami bénító félelmet, amit még most is érzek. Mintha a kijáratnál tovább folytatódna a börtön és nincs kiút. És minden csak rosszabb lesz. Próbálom elterelni a figyelmem, de rettegek a másnaptól, a tabletták száma limitált, és úgy érzem nem tudom még egyszer végigcsinálni. De maga a tudat, hogy készen álltam rá - ijesztő!


Az, hogy nem sikerült - még inkább az. Közben keresek ciánkálit, mert az bombabiztos, de 55 ezernél olcsóbban nem láttam, az is megkérdőjelezhető külföldi oldalakon, ahonnan válasz sem érkezik. Úgy érzem esélytelen - sőt eleve esélytelen volt - a normális élet. Csak a kínlódás van.



2022. máj. 15. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

4 csomag patkány méregtől nem kerültél kórházba? És ilyen tisztán,jól megfogalmazva leírtad ezt ide? Ne haragudj,de ez volt az első gondoltam,hogy ez valóban igaz?

Nincs lehetőséged pszichológushoz fordulni? Abból az 50 ezer forintból azért pár alkalom kijönne.

2022. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.


Nincs 50 ezer Forintom, és a gond az, hogy nem is hiszem, hogy lesz. A 4 csomagot úgy kell érteni, hogy 4 kis csomag, ami a nagyban van, egy része elveszett, amikor daraboltam.


Állami pszichológushoz járok, de ő azon felül, hogy felír mindenfélét, nem tud mást tenni. Amit felír, az meg vagy hatástalan, vagy kiüt és függő leszek tőle.

2022. máj. 15. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Kár lenne érted. Rég láttam itt ilyen szépen fogalmazott, és helyesen leírt kérdést. A sok magát qrva okosnak hívő ember két szót nem tud leírni öt hiba nélkül. Én kevés vagyok, hogy tudjam a megoldást, de biztos nem a halál az. Kórházban ha ezt így elmondod, biztos befektetnek pár hétre, biztonságban lennél, és orvosokkal ki lehetne találni a hogyan továbbot. A fájdalmas, és bizonytalan kimenetelű öngyilkossági kísérletezésnél biztos van jobb megoldás. Nem is a halál a baj, mert gyorsan és fájdalommentesen szép is lenne. Hanem ha lenyomorodsz, megvakulsz, fogyatékos leszel. Mert akkor már tényleg csszheted. Sétálj be a legközelebbi kórházba és kérj segítséget.
2022. máj. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés kamu.
2022. máj. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok,nem lekocsinyleni akartam a problémádat,de nekem is meglepő volt,hogy milyen értelmesen megfogalmaztad az egeszet. Az előttem szóló nagyon jó ötletet írt szerintem.

Abban is biztos vagyok,hogy értelmes vagy és nem igaz,hogy nem vagy elég jó, nem vagy jó semmiben és semmire sem. Esetleg ingyen hívható lelkisegély szolgálaton lehet,hogy tudnának segíteni,hogy még merre lehetne elindulnod.

2022. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3 és 5


Ezt a két kommentet - kissé szánalmas módon az én koromban - mert jó ilyesmiket hallani. Csak közben miért érzem magam ennyire értéktelennek? Tartom magam rosszabbnak másoknál, és érzem magam másodrendűnek egy beszélgetés során? Sírom el magam naponta többször?


Miért nem találom a helyem a világban? Miért érzem azt, hogy már késő? Mi a célom, mi a "feladatom" a világban, miért élek? Miért nem tudom ezt kiteljesíteni, mi gátol meg benne? Miért bánt extrém mértékben, ha lekezelnek (semmi a világon nem tud ennél jobban megbántani).


Ezek nyilván csak költői kérdések. Elkallódott, elveszett embernek érzem magam ilyenkor. Szeretnék - vagy, mivel már késő, csak szerettem volna - elérni valamit az életben, kicsit kivívni mások elismerését a valós eredményeimre. Ezen eredményeim nagyon szerények, ha megdicsérnek érte, bár örülök, de közben szomorú is vagyok, hogy csak ennyi vagyok és nem több.

2022. máj. 15. 22:05
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? 30 éves koromig nekem se tartott semerre az életem, sokat voltam munkanélküli. 31 évesen tanultam egy új szakmát, azzal lett állásom.

Én is majdnem teljesen elkallódtam, pedig jó agyam van meg szorgalmas is vagyok. Nyilván ezek miatt még jobban bántott a dolog. Ennyit tesz egy rossza pályaválasztás, de nem hasonlítgatom magam másokhoz csak magamhoz képest. 30 éves korom feletti életbölcsesség: a munka nem önmegvalósítás (csak néhány százalék számára) hanem pénzkereseti lehetőség.

2022. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!