Mi lehet velem?

Figyelt kérdés
Mióta elvesztettem egy számomra fontos munkahelyet ami egyben a gyakorlat volt nekem és többet nem lehetek a tagja, azóta teljesen üres az életem. Rengetegszer vágyom felé, hiába várom a lehetőséget sajnos sosem jött el. Minden nap szinte megöl belül. Melankóliát érzek sokszor. Hiányzik és bánt, hogy elrontottam ott a dolgokat ami miatt nem lehetek ott többet. Depressziós vagyok azóta, jobb lenne ha nem léteznék mert ez a szenvedés több éve van és nem múlik. Nem bírom tovább, úgy érzem nincs értelme élnem. Szorosan kötődött hozzám a hely. Mindig menekülésnek néztem azt, mert oda szerettem járni. Nem bírom tovább, megöl a vágyakozás oda...Nem megy. Azóta se kaptam onnan jelzést, egyet sem. 7-8 éve semmit tehát hiába várok de valamiért még mindig várok rá- Imádtam azt a helyet. Nem tudok csak emlékként tekinteni rá főleg, hogy lett volna ott lehetőségem de mégse sikerült...25 éves vagyok és egyszerűen 7-8 éve visszagondolok rá. Azóta persze sikerült elhelyezkednem máshol, de csak azért mert muszáj, ide viszont akartam volna menni és minden oda kötött...Vége. úgy érzem jobb ha meghalok, mert nem tudom feldolgozni...senkivel se tudom megbeszélni, nem értik amit én érzek...

2022. máj. 22. 16:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan 7 éve kellett volna már ezzel pszichológushoz menned. Hát menj el most.
2022. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
1.Pontosan voltam, többnél is de sosem tudtam ezt feldolgozni..
2022. máj. 22. 16:35
 3/25 A kérdező kommentje:
Volt hogy elmúlt de vissza jött.
2022. máj. 22. 16:37
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
És mennyi ideig jártál egyhez? Mit derítettek ki? Szerintem valami más veszteséged ölt testet ebben, vagy egy túlzott önbizalomhiány, ha önmagadat okolod azért, mert elkerültél onnan. Mi volt az, amit elrontottál? Idealizáció is lehet benne, ha ma visszamennél, valószínűleg nem találnád ugyanolyan tökéletesnek.
2022. máj. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
4.Nagyon idealizáltam a helyet még most is. A közlekedés nagyon mérvadó volt, nem akartam bevállalni (többszöri átszállás, vonatozás, hajnali kelés, több bérlet kiadás...műszakos) igazából ezeket mai szemmel vállalnám egyből, de akkor megijedtem ezektől és otthagytam, nem gondoltam bele mennyire kifogtam volna a jó munkahelyet akkor. Ma ha visszamehetnék, lehet nem lenne tökéletes hisz akkor lett volna ha elsőnek elfogadom még annó. De még mindig úgy érzem, kicsit csillapodna ez a vágyakozás ha ismét visszamehetnék, mert ott lennék igaz 7 8 év múlva de mégis oda tartoznék, egy régi vágyam válna valóra bármennyire nem lenne tökéletes.
2022. máj. 22. 17:03
 6/25 A kérdező kommentje:
Főleg azért is mert akkor a legjobb barátnőmmel lehettünk volna egy munkahlyen, igaz nem egy térségben de szünetekben talizhattunk volna, együtt mentünk volna haza mint gyakorlaton csak munkásként. Igazi aranyélet lett volna ha úgy történne és majdnem meg is törént de valami bekattant nálam ismét és megriadtam tőle...ez az ami bánt.
2022. máj. 22. 17:06
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ezek a közlekedési nehézségek tényleg sokat nyomnak a latba, az ember ideje és energiája aranyat ér. Észszerű döntés volt, jót akartál magadnak. A barátságok meg úgysem maradnak meg felnőtt korban, illetve ő is elmehetett (talán már el is ment) másik munkahelyre. Ez olyannak tűnik, mint egy gyásznál a kötelező önvád. Mindenkiben megjelenik a veszteségnél, pedig nem ő a hibás.

Az élet változik, nem maradnak meg az egykori idealizált állapotok, és nekünk meg kell újulnunk az aktuális helyzethez igazodva. Keress egy olyan munkahelyet, ami most elégíti ki az igényeidet minél több szempontból.Nem kell leragadni annál, ami nem okoz örömet.

2022. máj. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Igazából nem is ott dolgozni szeretnék most, mert ha most is mennék vissza máshogy tekintenének rám és én is a helyre. Az elrontott időt nem tudom helyrehozni az ami megöl szerintem. Hogy ha akkor elfogadom a munkát, teljesen más lenne minden mostanra...lehet az is hogy végig ott maradtam volna idáig és nem lettem volna munkanélküli, munkakerülő, nem lettek volna kínos helyzetek...ááá teljesen más lenne az életem ha akkor ott maradok.
2022. máj. 22. 17:15
 9/25 A kérdező kommentje:
7.Igazad lehet, lehet tudat alatt akkor tudtam hogy ez ki fog készíteni és jobb ha nem vállalom de akkor nem értem miért gyötör ennyire a dolog még ma is..belátva tényleg kikészültem volna :D de annyira hiányzik, lehet csak hiányzik a hely és megemészt.
2022. máj. 22. 17:16
 10/25 A kérdező kommentje:
meg az is fájt hogy mikor másik üzembe mentem volna ott volt másik 2 osztálytársam is őket is felvették akkor de ők nem maradtak végül senki se maradt ott..nem véletlenül lehet. de a fejemben nagyon idealizálva van sajnos és azóta se találtam meg az igazit...:(
2022. máj. 22. 17:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!