Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan csökkenthetném az...

Hogyan csökkenthetném az állandó agyalás okozta stresszt?

Figyelt kérdés

Néha nagyon elkezdek agyalni a semmin és belerántom magam a gondolatokba, csak a rosszat látom magam előtt...

Pl. Ma egyedül vagyok itthon, mert a férjem éjszakás. Görgettem a tiktokot és valahogy a férjem követéseihez kerültem. Észre vettem csinos nőket és rögtön rosszul lettem, elkezdtem magamban pörgetni a gondolatokat, átnéztem az összes követését, aztán már bent voltam a kamu instagramjában. Igen, van neki. Egy éve szexchatelt egy nővel és próbálkozott máskor is. Ezen a részen azt hiszem túl vagyok, megbeszéltük, sajnos igen nagy részem volt benne. Utána én eléggé depresszióssá váltam, de segítséggel nagyjából kijöttem belőle.

Az utóbbi időben kezdek kicsit visszacsúszni, ezáltal nagyon sokszor jönnek elő rossz gondolatok, amiket nem tudok megállítani.

Van valakinek bevált módszere a felesleges agyalás megállítására?

Segítsetek, amíg el nem jutok újra a pszichológusomhoz.

24N



2022. máj. 23. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
2022. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress valamit amivel lefoglalod magad... valami otthoni "hobbit".

Valami olyasmit amihez nagyon kell koncentrálni.

2022. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el mozogni, sportolni. Az eltereli a figyelmed és jobban fogod magad érezni testileg és lelkileg is.
2022. máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A mozgást már próbáltam, de az nem mindig kivitelezhető. Pl, ha este 10kor "kattan be az agyam", azt azért akkor már nem annyira lehet végezni. Jelenleg s szüleimnél élünk még.
2022. máj. 24. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
#1 Akkor meg azon fog agyalni honnan szerezzen még és hogy a pénzt honnan szedje elő rá. Nem jó ötlet...
2022. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tereld a gondolataid. Probálj másra gondolni nézz filmeket vagy kapcsolodj ki. Ez segíteni fog hidd el:)
2022. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!