Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A függőségek kialakulásának...

A függőségek kialakulásának van bármilyen köze az intelligenciához?

Figyelt kérdés

Kevésbé intelligens emberekből könnyebben lesznek függők?


Egy nem alkoholista ember MMPI tesztjén mitől lehet magas az alkoholizmus skála pontszáma? Más, nem alkohollal kapcsolatos függőség is ráhúzható ? Pszichológus szemmel milyen személyiségjegyek meglétét/ lelkiállapotokat tükröz egy ilyen eredmény?


2022. máj. 24. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus, de bizonyos függőségek biztosan nem IQ-függőek, mert sejtszinten jelentkezik az "éhség". Pl. a nikotin biztosan ilyen, és a legtöbb drog is. Ráadásul egy csomó intelligens ember is függő, hisz a józan belátás általában önmagában még kevés a leszokáshoz.


A megelőzésben lehet szerepe az IQ-nak: ha tudom, hogy pl. a crack nagyon gyorsan függővé tesz, inkább ki sem próbálom. Vagy ha tudom, hogy a rendszeres szociális ivás alkoholizmushoz vezethet, akkor figyelek erre.

2022. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Én azt mondom neked, hogy mind a két véglet lehet alkoholista. Ha a magasabb intelligenciájú lesz az, az vélhetően azért van, mert nem találja az átlag között a helyét, nincs "társa", lehúzza a világ milyensége, hogy más (miért) nem olyan mint ő, az ő értékrendje más szinten van.
2022. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs köze hozzá, sok magas intelligenciájú ember lesz függő. Talán azért is, mert azt gondolja, ő úgyis erősebb a szernél. aztán meg nem. Mindig a szer (drog, alkohol, stb) győz.
2022. máj. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az kimagasló intelligencia előrelátással (egészség, stb.) is párosul, nem csak magas szintű logikai készséggel, stb.

A függők nem rendelkeznek kimagasló intelligenciával, ha érted az első mondatom lényegét.

A szakintelligenciát ne keverjük az általános intelligenciával.


A valóban intelligens ember ritka, mint a fehér holló.

2022. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Lemaradt.

Válaszolva a kérdésre.

Alacsonyabbnál természetesen nagyobb valószínűséggel fordul elő.

De a magasabb (félrevezető mensa teszt szerint) intelligenciával rendelkezők is tudnak függők lenni.


De ahogy az előző válaszomban is írtam, biztosan magas annak az embernek az intelligenciája, amire a mensa teszt mondjuk 125-129-et vagy még magasabb értéket közölt?

Pont az előrelátás, tudatosság hiánya miatt nem a válasz.

2022. máj. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jeffrey Dahmer IQ szintje 145 volt, mégis dohányzott és kemény alkoholista volt.
2023. márc. 13. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!