Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia?

Ez szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Utálok elmenni itthonról (ahol egyedül élek). Ha nagyon muszáj persze megyek, de sok mindent elnapolok, szkippelek, vagy soha nem csinálom meg inkább.

Sétáni nagyon szeretek, de nem szoktam.

A barátságaim leépültek (nagyon megbántottak, és már nem reagáltam a megkeresésekre), de nem is vágyom arra, hogy újra felvegyem bármelyikükkel a kapcsolatot.

Interneten keresek társaságot (párt, barátkat), de nagyon bizalmatlan vagyok és ez sajnos megalapozottnak is szokott bizonyulni.


Járok pszichológushoz, nem emiatt.



2022. máj. 25. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna a sorokat. Hány éves vagy? Gondolod írhatsz nekem is. Ez egyébként még önmagában nem szociális fóbia, szerintem inkább introvertság vagy csak a sérelmekből kialakult másokhoz való hozzáállás, de ha jársz szakemberhez ő jobban megtudná mondani.
2022. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hanem mi miatt, és erről nem is beszélsz a pszichológusnak? Ennyiből nem lehet diagnosztizálni. Depresszió is lehet.
2022. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó kérdés az előző, minek jársz pszichológushoz ha pont egy ilyen fontos és nem normális dolgot nem beszélsz meg vele?!
2022. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ami miatt pszichológushoz járok, az egy utcai erőszak (fizikai és szexuális). Nyilván nagyon rányomja a bélyegét. De a traumás szorongás inkább akkor jön elő, mikor lépteket hallok magam mögött, akkor konkrétan szoktam pánikolni. erre azt mondta a pszichológus, hogy járjak ki sokat hogy lássam: nem történik semmi. (És valóban, ki tudok menni és le tudom győzni ezt a félelmet). Az, hogy nem szeretek nagyon kimozdulni, arra ez rátett egy jó nagy lapáttal, de a barátaimat már ez előtt építettem le és már ez előtt is kezdtem visszavonulni.
2022. máj. 25. 13:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez nem szociális fóbia, hanem trauma, aminek oka van.
2022. máj. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!