Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Figyelemzavarral milyen...

Figyelemzavarral milyen szakemberhez érdemes fordulni?

Figyelt kérdés
Már gyerekkorom óta nehezen megy a koncentrálás. Pszichológus tud ebben segíteni, vagy ez már pszichiáter? Akinek hasonló problémája van, milyen módszer segített?

2022. máj. 25. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem egy pszichológus is tud segíteni, tanácsokat adni :) hajrá
2022. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell senkihez menned. Szedd magad össze.
2022. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elöttem valászoló 2. szerintem nem ismerheti kellően az ADHD-t mivel az nem enyhe depresszió meg nem enyhe szornongás amin magad is tudsz változtatni,az úgymond nem csak úgy "fejben dől el".

Nem kell félni ettől,úgy emlékszem akár 80% -os is lehet a kezelés ami jónak mondható!Egyébként vannak hírességek is akik állítólag ADHD-ek (Jim Carrey,Justin Timberlake,Will Smith,tehát nincs veszve semmi csak szakemberhez kell fordulni vele! :)


Budapesten van lehetőség speciális kivizsgálásra,de pszichiáter is irhat ki rá gyógyszert,bár a legtöbb nem hajlnadó úgy felírni ha nem tudod igazolni hogy nálad diagnosztizálták ezt a betegséget.

De egyébként az sincs kizárva hogy erős szorongásod van,az is nagyon rontja a koncentrációt!Szerintem először pszichológus, ha nem segít akkor pszichiáter és ha az orvos szerint is ADHD-d van akkor javaslom hogy nézz utánna a neten a Budapesti redneléseknek és kérj időpontot,de konzultálhatsz az orvosodal is,valószínűsítem hogy ő is be tud írni.Úgy tudom hogy a semelweis-nél 1-1.5 év a várakozási idő,van egy másik ami fizetős,ott valamivel kevesebb ez az idő.

2022. máj. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
60%
Előttem lévő válaszolót megcáfolva kérlek, hogy gyógyszert semmiképp se szedj!! Csak hatástalanít, de problémát nem szüntet meg, emellett függővé tesz. Egy jó szakember kell, meg egy kis nyugalom, és minden megoldódik. Tapasztalatból beszélek :)
2022. jún. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!