Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt okozhatja nyugtató?

Ezt okozhatja nyugtató?

Figyelt kérdés

Van egy nyugtatóm, amit a pszichiáterem írt fel, de nem akartam függő lenni, ezért nem szedtem sokáig. Viszont mostanában ha szorongok, nyugtalan vagyok vagy olyan helyre megyek ami szorongást okoz beveszek egyet. Viszont akkor egész nap álmos vagyok és fáradt. Olyan is volt, hogy hazaértem és azonnal elaudtam estig fel sem keltem. A nyugtatót nem mindennap veszem be csak ha szükségét érzem.

Tehát lehet aluszékonyság tőle?


2022. máj. 26. 06:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. A benzodiazepin típusú nyugtatók hatása: szorongás oldó, izomlazító, és altató. Rendkívül helytelen módon rengeteg embernek írják fel álmatlanságra. Idős emberek fele nyugtató/altató függő.
2022. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na és miért függők az idősek? Megtapasztaltam, nincs segítség. Elmész egy szakemberhez, nevezetesen szomnológushoz és altatót ír.
2022. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom. Ezért nem szedem folyamatosan.
2022. máj. 26. 09:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!