Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tramadolt kaptam bordarepedésr...

Tramadolt kaptam bordarepedésre és kulccsontörésre, de ma ittam pár sört. Bevehetem a tramadolt?

Figyelt kérdés
3-4 sört ittam meg este 8 óta itthon, de fájnak a dolgok. Bevehetem a tramadolt? 50mg-s.

2022. máj. 28. 00:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Aki írt privátban, köszi az ötletet. Kb fél órája fejeztem be az uccsó sörömet, pár napig próbálkoztam sima itthoni fájdalomcsillapítókkal mert féltem a tramadoltól, de nem hatottak. Vedelek egy liter vizet, aztán alvás előtt (1-2 körül alszok) beveszek egyet, akkor már nem lehet baj? Eléggé megijesztettek az írások amiket neten olvastam a kombinációról. ezen kívül SSRI-t (scippa) szedek, elvileg az se jó kombó, de mondtam a sebésznek mikor felírta. Azt mondta, az nem baj.
2022. máj. 28. 00:33
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
"A Tramadol Actavis 50 mg kemény kapszula és alkohol egyidejű alkalmazásakor, mind az alkohol, mind a gyógyszer hatása erősödhet. Ezért a kezelés alatt ne fogyasszon alkoholt." Tán nem kéne ezzel kísérletezni. És nem kéne 4 óra alatt 2 liter sört se meginni csendes magányodban. Scippával se. Mért gondolom azt, hogy a bordarepedésed nem színjózan állapotod következménye? Depresszió, alkoholizmus, erős gyógyszer keverése alkohollal - szerintem nem jó úton jársz.
2022. máj. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Nyugodtan ihatsz rá ;)
2022. máj. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Demmi extra nem történik, ha iszol rá. Arra kell figyelni, h erősíti mind2 a másik hatását, tehát az alkohollal óvatosnak kell lenni.
2022. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2 (00:47): köszönöm a feltételezéseket! A balesetem józanul történt. Lakótársammal söröztem, alkoholista se vagyok, bár ha szerinted a havi 1-2 sörözés alkoholizmus akkor de.

Nem véletlenül kérdeztem meg hogy bevehetem-e. Bevettem egyébként, vártam egy órát, semmi problémát nem éreztem, aludtam.

Érdekes hogy egyes emberek milyen hülyeségeket tudnak összerakni a fejükben egy-egy kérdés alapján :D

2022. máj. 28. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!