Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet e egészséges normális...

Lehet e egészséges normális jövőm így? Én már lemondtam az életről. 19/l

Figyelt kérdés

Pszichiátrián voltam egy hete és rivotrilt adtak. Azt mondják nem lehet rá inni, a legkeményebb legerősebb nyugtatók egyike. Gyakorlatilag lehetetlen róla leállni így egész életemben gyógyszerfüggő leszek. Gyakorlatilag nincs jövöm mert bukásra állok egy csomó mindenból és nem lesz szakmám. Anyukám is konkrétan gyógyszeres, nagyon rossz az állapota. Nem fogok tudni miből megélni és sajnos olyan úton kell majd pénzt keresnem, amivel egy életre megaláznám magam. Egyetlen értékes dolog van bennem a testem. De lassan az sem lesz mert a gyógyszerek és az egészségtelen életmód tönkretesz. Szörnyűket olvastam a Rivotrilról és nagyon aggaszt hogy nem lehet rá inni. (Nem vagyok alkoholista, sohasem voltam még részeg pont ez aggaszt engem hogy soha sem próbálhattam ki és ahogy látszik nem is fogom) Fiúm sohasem volt még nem is kellek senkinek. (Pedig ha gondoskodna rólam az sokat segítene lenne tamaszom) A rivotril előtt sertalint szedtem amit lecseréltek és nem értem az okát. Nyomoruságos gyógyszerfüggő k*rva vagyok.

Tisztában vagyok azzal hogy ott b*sztam el hogy többet foglalkozom a müveszettel, rajzolással mint a tanulással. A tanárok szerint hajléktalan leszek meg nem lesz fedél a fejem felett, reménytelen vagyok.

Nem szeretek erre gondolni de hátha meghalnék úgy hogy a rivotrilra iszok. Úgy sincs már értelme. Most hogy nemrég ott voltam a pszichiátrián teljesen megtörtek, nem találom helyemet a világban. Más van így pszichiátria után? Azt inkább nem is reszletezném mik történtek velem ott :(

Öngyilkosságtól a pszichiária tántorít el. Mert ha nem sikerülne visszavisznek oda és rosszabb lesz a pokolnál. (Mert ugye elvileg az öngyilkosok a pokolra jutnak elvileg)

Elcsesztem vagy innen még helyre lehet hozni az eletemet?

Bocsanat a panaszkodásért



2022. máj. 29. 22:32
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
88%
Én pszichiátrián nem voltam, de szedtem rivotrilt. Abba lehet hagyni, én egyszerűen nem szedtem egy idő után. (Már 10 éve nem szedem) Ne igyál rá, miért aggaszt ez? Amíg szeded, nem iszol, ez nem olyan nagy probléma. Ennyi idősen még bármit helyre tudsz hozni.
2022. máj. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
50%

Mindig lehet törekedni a jobbra. A kemény munka pedig meghozza a gyümölcsét. Ezt kérlek ne feledd.


Gyógyszereket addig szeded amíg kötelező, utána szépen leállsz. Ha a falat kaparod vagy a hajad téped sem fogod őket szedni. Adott esetben szokj rá a dohányzásra és csináld azt helyette pótcselekvésként, arról könnyebb lesz leszoknod.


Elkezdesz törődni az egészségeddel, táplálkozás, sport stb.


Minden napra kitalálsz valami programot (akár csak veszel egy forró fürdőt/zuhanyt), barátokat szerzel. (erre szuper appok is vannak)


És most figyelj: Tanulj! Szerezd meg azt a szakmát! Menni fog. (Ha nem is most)


A legfontosabb. Mindig lebegjen a szemed előtt: Két út van! Van a lejtő, és a szebb élet reménye. A másodikat ajánlanám, de az sok meló lesz. Ha odaérsz, akkor viszont k***a hálás leszel magadnak. Kérlek ne add fel. Kitartást!



btw. Keresztény hitű vagyok, és eszemben sincs térítgetni senkit: Csak úgy funfactként közölném hogy szerintem az öngyilkosság nem veheti el tőled az örök életet ha előtte tisztességes és Istennek tetsző életet éltél. De MEGNEPRÓBÁLD mert annyi szép dolog van az életben amiket a (sajnos saját magad által felállított) korlátaid miatt nem észlelsz.

2022. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim válasza:
21%

Én is hasonlóan érzem magam. 16 éves fiú vagyok, a jegyeim nagyon rosszak, semmi motiváció sincs bennem. Már próbáltam napokig nem inni, hátha meghalok, de apukámat nem is az, hogy szeretem, de ha meghalnék tönkremenne.

Én ezekből semmit sem mutatok ki a körülöttem lévő embereknek. Egy barátomnak elmondtadam, hogy valszg gimi után megölöm magam, mert én nem fogok 100 ezer ftért eegész nap dolgozni. A gépezés miatt alzvászavarom van. Az emberek szemébe bele sem tudok nézni, egyből elrántom a fejem.

2022. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
39%

1-es vagyok.

A 2-eshez annyi, hogy hideg fürdő, nem forró. Ilyenkor csapvíz+jégkocka, télen valami folyó, vagy tó. Wim Hof módszer légzéstechnikával, vagy csak egyszerűen saját "módszerrel"

2022. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
12%

Ha inni akarsz, akkkor aznap ne vegyél be Rivotrilt. Vagy nagyon keveset igyál. 1 adag valami, 1 óra várakozás. Ha ok, akkor még egy adag stb. Így javasolta nekem a dokim.


Számtalan ismerősöm a szokásos napi gyógyszer adagjára iszik. Köztúk van Rivotril is.


Én hol szedek nyugtatót, hol nem. Hol Rivotrilt, hol Frontint

Le lehet állni vele. Nem sokkal erősebb a Frontin/Xanaxnàl.

2022. máj. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom mi vegett kell szedned ilyen gyógyszereket v h miert voltal bent a pszihi. - n. De amondo vagyok h meg mivel nem szeded regota, így nem v hozzaszokva annyira h ne tudj lealni magadtol rola. De alapbol barmirol lelehet szokni segítséggel h leakarsz szokni. Keresel mast es hagyod ha ennyire felsz tőle. Fiatal vagy es van sok sok idod meg mindenre bulizni inni pasizni barmire. Tanulsz ha nem sikerulne megprobalod megint. Aztan sikerulni fog, es nem kell egybol olyan munkan gondolkozni amihez nincs gyomrod v mgalazna. Nem minden a szakma nelkule is ellehet lenni, kulfoldre is kimehetsz barmi nélkül es siman megelsz. Kapcsolatod akkor lesz amikor csak ugy erzed h kesz v ra es belevagsz, ne temesd magad ideje koran. Megtalalod a helyed es amit szeretnel csak fejezd be az on marcangolast es lepj valamerre a godorbol amiben forgolodsz. Csak felfele van kiut de ha csak lefele nezel nem látod meg sose. Ertekes vagy a magad modjan, ertekeld es szeresd magad hiszen megerdemled te is. Legy eros buborék, sikerülni fog :).
2022. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:

Sajnos elég nagy problémám a rivotrillal hogy nem tudok tőle aludni. Sz*rt sem ér. A Sertalintól (melléje szedtem a sedogelatot is) nagyon jól aludtam, életem legszebb időszaka volt, alvás szempontjából.A Sertalin anti depresszáns volt nagyon nagyon nagyon jól tudtam tőle aludni a sedogelattól főleg mert az macskagyökeres készítmény volt. Örök életemre depressziós leszek mert nem kapom az antidepresszánst. 😠😭

Mit lehet tenni ilyenkor? Az hogy depressziós leszek még nem annyira érdekel de aludni sem fogok tudni.

Vénykötelesség nélkül beszerezhető valahol? Nagyon kéne. Ha nem kapom vissza (legalább a sedogelatot) szörnyüség lesz. :

Nem fogok tudni aludni ezért nem fogok tudni eljárni suliba vagyis nem lesz szakmám kurvának kell hogy álljak mert nem lesz munkám, csak alkohollal fogok tudni aludni és fel emészti az életemet a prostitúció és előbb utóbb behálóz valami strici és akkor niics menekvés, max már csak a drogok. 😭😭😭 És ahogy a tanárok is mondtak az utcan fogok halalra fagyni.

Ölni tudnék hogy visszakapjam (bele értve magamat is bármikor) Hajamból 10-20 centit is eladnék.

2022. máj. 30. 08:37
 8/56 anonim válasza:
23%
mi történne ha abbahagynád?
2022. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:
Marmint a rivotrilt?
2022. máj. 30. 14:46
 10/56 anonim ***** válasza:
14%

Hú, egy kicsit szélsőségesen látod a világot. Beszélj az orvosoddal ezekről, ez a katasztrofikus gondolkodásmód nem vezet semmire. Miért kellene kurvának állnod, miért ez az egyetlen opció, ami eszedbe jut?

Egy csomó más féle gyógyszer van, sajnos ezeknél addig kell kísérletezgetni, amíg meg nem találjátok azt a gyógyszert, ami tényleg használ. A Rivot meg nem kell úgy beállítani, mintha morfium lenne, semmivel se különb azért, mint a Xanax vagy a Frontin.

Inkább próbálj meg egy olyan terapeutát keresni, aki tud neked ebben segíteni. A művészettel pedig semmi baj sincs, ha téged ez érdekel, ebbe fektess energiát és ne hallgass a hülye tanárokra, akik ilyeneket beszélnek. Érettségizz le, add be a jelentkezésed valami grafikus képzőbe vagy hasonló helyre.

"pedig ha gondoskodna rólam az sokat segítene lenne tamaszom)" -> ilyen terhet viszont nem szabad senkire se róni, először magaddal legyél jóban, utána jöhet a párkapcsolat.

2022. máj. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!