Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek,ti is egész nap...

Pánikbetegek,ti is egész nap idegesek vagytok?

Figyelt kérdés

Egész nap ideges vagyok,de nagyon .

Néha van pánikrohamom is de az már nem jellemző.

Szinte egész nap remegek, félek lemenni az utcára akkor annyira ideges vagyok,hogy beszélni is alig bírok.

Tele vagyok félelmekkel.

Nyugtató sem nagyon használ .

Jövő héten van csak időpontom.


2022. jún. 2. 10:31
 1/7 anonim válasza:

Szia! én magam nem vagyok pánikbeteg, de a baráti körömbe volt 2 ember is aki ezzel szenvedett, de le is győzte azt.

Gondolom nem voltál egész életedben pánikbeteg, szóval gondolj arra hogy előtte mit csináltál és hogy érezted azzal magad, lehet előtte semmi gondod nem volt azzal hogy te az utcára ki menj stb.

Az utcád nem változott azóta és semmi se, csakis a te látásszögöd a világra.

2022. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár nem egész nap, és nem annyira intenzíven, mint te, de én is sokat vagyok ideges.
2022. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Azt esetleg össze tudod foglalni, hogy mi miatt vagy ideges/mitől félsz?

Ha megvan az oka, sokkal könnyebb rá megoldást is találni.

2022. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem azért mert nem tudom mi a bajom és nem tudok rá jönni és ebbe turbózom magam.

Félek a haláltól mert sokszor leesett a cukrom és rosszul lettem illetve nagyon sokszor kellett ilyen nagy mély levegőket vennem úgy sóhahtozni .

Az sem tudom mi lehetett ,vagy mitől.

Azután kezdtem el igazán szorongani.

És ebbe betegedtem bele.

Hogy nem tudom mi bajom.

Eddig minden lelet negatív .

Nagyon oda figyelek a cukromra,és így már nem esett le egy ideje .

Semmi édes, mármint se édesítő se gyümölcs.

Csak egész nap kattogok mi lehet a bajom, és szerintem ebbe vagyok bele betegedve.

Eleinte csak néha jött rám az idegesség,nem tudom miért .(az már a cukor leesès miatt volt )

Akkor segített egy Valeriana.

Ma már ott tartok,hogy egész nap tiszta ideg vagyok,és kattogok mi lehet a bajom és félek hogy megfulladok,néha nem kapok rendesen levegőt .

Nem merek telefonálni mert attól félek közben megfulladok.

Egész nap olyan ideges vagyok,mint mikor valaki nagy vizsga előtt áll és feszült szorong és másra nem is tud koncentrálni.

2022. jún. 2. 11:43
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy szóval ez a bizonytalanság.

De egyre mélyebben vagyok sajnos.

Ráadásul egyedül kell ezzel megküzdeni,nincs senkim.

2022. jún. 2. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nagyon szomorú ezeket olvasni, tényleg. Teljesen át is érzem amit írsz, mert borzalmasan szorongtam régebben, ráadásul pont az egészségem miatt szintén. Csak én hipochonder voltam (diagnosztizáltam) és innen indult a szorongás. Lényeg, hogy én is attól féltem, hogy meghalok, csak nem hirtelen, hanem valamilyen betegségben, pl rákban. Azóta résztvettem egy kognitív pszichoterápián és már ki tudom jelenteni, hogy kigyógyultam a hipochondriából, ezáltal a szorongásból is teljesen. 1.5 éve tünetmentes vagyok, ezért gondolom, hogy kigyógyultam végre.:) A szorongás nálam odáig fajult, hogy aludni se bírtam, csak pár órákat, valamint belső remegés is kialakult nálam, amitől aztán még jobban elkezdtem parázni, úgyhogy hónapokig elhúzódott ez a tünet pluszba. Tényleg szörnyű volt. Ekkor mondtam azt, hogy elég volt, szakemberhez kell fordulni.


A te esetedben szerintem sokat segítene a pszicohterápia, mert a leírás alapján, szinte 100%, hogy nincs semmilyen szervi probléma a dolgok hátterében, hanem “csak” pszichés, ami nagyon durva testi tüneteket tud produkálni, ahogy az történt az én esetemben is. Az első alkalomkor, amikor nem kaptál jól levegőt, az tuti pánikroham volt, ami teljes mértékben tud halálfélelmet generálni, pont amiatt, mert nem kapsz közben rendesen levegőt. Erre ráparáztál nagyon, ami érthető, de sajnos ezzel csak a szorongást táplálod, ami nem hogy jobb nem lesz, de csak rosszabbodik. Nálam is elhúzódott a belső remegés hónapokig, mert rettentő ideges voltam miatta, folyton szorongtam. Nekem a pszichoterápián kívűl semmi nem segített, se a meditáció, se a mindfulness gyakorlatok. Nagyon tudom ezt ajánlani neked is, mert el se hinnéd, de ha én kigyógyultam, akkor neked is garantálható a szorongásmentes, gondtalan élet.

2022. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom Radics Peti videóját a témáról.
2022. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!