Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehetne csillapítani ezt...

Hogy lehetne csillapítani ezt a kényszert?

Figyelt kérdés

Kényszer betegségem van és egy ideje visszatérő gondolat, hogy kell egy táska aminek színe megegyezik a telefonommal illetve kisebb dolgokkal mint fésű, dezodor stb...Már betegesen sokszor jön elő és változik néha. Kezdetben és most is néha a rózsaszín kombináció van előttem, mert a rózsaszín a kedvenc színem és úgy lenne kényelmes ha az borítana el. Itt is van egy kép ami kezdte boncolgatni ezt az egészet, innentől ahogy megláttam azóta van ez a gondolat szerintem...

[link]

Utána mivel így soknak tartottam, hogy a szobámat is erre a színre akarom festeni és a szobámba ilyen kiegészítőket rakni, váltottam más színre a zöldre, mert van egy mobil ami zöld színben nagyon tetszik de zöld táskát meg nem akarok és úgy semmit zöldben csak a mobilt de egyedül úgy kilógna a sorból. Kb minden lehetséges szín előjött, de most úgy próbálok gondolkodni, hogy ne így egy féle szín kombóra vágyjak hanem olyanra ami most megtetszik és ahhoz igazítok színeket mint vajszínű táska és zöld mobil, mert most ez tetszik nagyon. De napi szinten előjön ez a gondolat menet hiába próbálom megélni, egyszerűen sosem múlik és mindig más változat jön mint zöld teló zöld táska vagy pink teló és pink táska...pedig a valóságban nem ennyire életbe vágó de a fejemben kényszer szinte, és ha nem lesz ilyen sosem lesz jó...Ez az egyetlen gondolat van évek óta ami sosem enyhült. A többi gondolat illetve rituálé már csökkent vagy felváltotta más. De ez mintha nem akarna sehogy gyengülni és nem értem miért...Szinte kínoz ez a gondolat, olyan sűrűn jön elő..És most nem a divat miatt akarom ezeket csak szeretem a táskákat és jó lenne ha kényelmes lenne illetve színben megnyugtat hogy máshoz is passzol...Ez a rendszerezés, színekben kiegészítőkben. ha érthető. Van esetleg itt aki hasonló kényszerben szenved? Van erre megoldás vagy örökre velem marad?



2022. jún. 4. 07:09
 1/2 anonim ***** válasza:

tegnap is te írtál ki hasonló kérdést?

Sezrintem voltak ott válaszok...

2022. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha tetszik,hogy minden kiegészítőd és a táska is ugyanolyan színű pl.

rózsaszín,akkor szerintem vedd meg,ha ezt szeretnéd,ha ez tetszik neked,ezt gondoltad ki,ez nem baj.Más is megveszi azt ami tetszik neki,én is megveszem ami tetszik nekem.

Jó vásárlást neked!

2022. jún. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!