Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hogy lehet elfogadni, ha...

Azt hogy lehet elfogadni, ha nem vagyok képes egy hobbit önmagáért űzni?

Figyelt kérdés

Nem rentábilis, én meg csak pénzben gondolokodom.


Egy kisebb nyelv (ami haszontalan a piacon) nagyon érdekelne. De sajnálok bele időt/energiát/pénzt fekteteni, hogy tanuljam. Mert sose fog megtérülni.


Pedig nagyon szeretem a hangzását, a kultúrát stb.



2022. jún. 6. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Mért kéne elfogadni? Kell, hogy legyen egy hobbid, mert örömet szerez. És a hobbik gyakran költségigényesek. Az is az élet része.
2022. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem értem teljesen a kérdést.


Van egy hobbi amit azért nem űzöl mert drága vagy mert anyagilag nem térül meg?

A hobbit általában azért szokás csinálni mert szereti az ember és örömet okoz neki.


Például én járok úszni mert szeretem csinálni. Jól esik és örömömet lelem benne. És még fizetek is az úszóbéletért.


Ismerősöm focirqjongo rengeteget költ meccsekre és nagyon szereti boldog hog szurkol q kedvenc csapatának.



Írtad a megtérülést ha szereted tanulni ezt q nyelvet akkor meh fog térülni neked sok féle módon boldogabb leszel magabiztosabb stb

2022. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megtérülés: arra értettem, hogy nem juttat munkához, értéktelen.


Pénz: az úszás rossz példa, mert a sport egészségesebbé tesz, jó a szívnek, érrendszernek stb, egy idegen nyelv megtanulása nem ilyen.


Arra célzok, hogy bűntudatom van, hogy olyasmiba fektetek időt, energiát, aminek nincs utána haszna úgymond. Nem leszek fittebb, nem leszek gazdagabb és nem lesz jobban fizető karrierem.

Szóval üzletileg gyakorlatilag egy haszontalan befektetés.

2022. jún. 6. 18:49
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Még jó, hogy az élet nemcsak a pénzről szól. Téged ennyire anyagiasra neveltek otthon, hogy nem tudsz tőle megszabadulni? Számodra az élet értelme és célja a pénzkereset?
2022. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pont hogy nem neveltek anyagiasnak egyébként. Mélyszegény családban nőttem fel az Alföld északi részén.


Emiatt furcsállom is magam, hogy ez a berögződés honnan jött be nekem. :/

Érdemes erről egy terapeutával beszélni?

2022. jún. 6. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor pont azért.

Nem hiszem, hogy ez terápiát igényelne, csak tudatosítsd magadban, hogy a szükségletek nem merülnek ki az anyagiakban. Lehet pénztől független élvezeteket is találni.

2022. jún. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem beszélek erről a pszichológussal, más okból is járok.

És igazából így 30 évesen még sosem volt olyan, hogy valamit élvezetből csináltam volna.


Mindig a haszon/pénz valami.


Szóval ez lenne az első valódi hobbim életemben.

2022. jún. 6. 20:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt az ideje elkezdeni.
2022. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el élni! Tetsztik? Csináld! Azért hobbi, mert szabadidődben csinálod! Én pl (többek között) olvasni is nagyon szeretek, rengeteg könyvem van. Sokba kerül egy könyv.

Mikor terül meg?

Amikor örömet okoz, kikapcsol, van beszédtéma, hozzá tudok szólni, stb.


Bátran:D

Egyébként melyik nyelv lenne?

2022. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha más nyelvet tanulsz, akkor más gondolkozásmódot is, és más kultúrát. Ilyen értelemben minden nyelvnek van haszna, mert egy rugalmas szellemi gondolkozást ad. Ha amatőr szinten tanulod meg, akkor is élmény ilyen reddit vagy facebook csoportokba belépni, és dumálni másokkal. Ha jobb szinten, akkor fordítás utáni szerkesztést vállalhatsz vele.


Az, hogy bűntudatot és szorongásod van a saját magadra fordított pénz miatt, tök normális szegény családból jövőknél. Ezt elengedni sok-sok apró lépéssel lehet. Nekem is volt ilyen, ami csak bűntudatos hobbinak indult, és aztán az életem összeomlott, kellett új munka, és meglepő módon abból lett munkám. Sosem tudod, mit hoz az élet :)

2022. jún. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!