Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha zavar pl. a sziréna, a...

Ha zavar pl. a sziréna, a zörgő utánfutó, a hangos járművek, pörgő pénzérme stb, az mizofóniát jelenthet?

Figyelt kérdés

Ha a távolban hallok egy szirénát már kezdek ideges lenni, amikor a ház előtt elmegy valami motor, tuningos kocsi vagy egy utánfutós kamion, szintén. Olyankor egyből felhangosítom majdnem maximumra, amit nézek, hallgatok stb. Ha egy kupak kiesik a kezemből és pörögni kezd az asztalon egyből lecsapom, hogy csendbe legyen. Ha leesik valami nagy hanggal, vagy a mosogatáskor a csörömpölés szintén zavar.

Tűrhető dolgok, de zavarnak, főleg ha stresszesebb időszakban vagyok.

Köhögést, tüsszögést, körömbirizgálást már meg sem említem.

Ami érdekes, hogy néhány hang viszont egyfajta asmr érzést vált ki inkább, mint a fütyürészés, dudorászás pl.

Szóval ezek utalhatnak mizofóniára, vagy csak szimplán gyengék az idegeim?



2022. jún. 8. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egyre több mindennek adnak valami hülye tudományos nevet. Ezek a dolgok régen is voltak, valószínű gyengébb az idegrendszered vagy mostanában szorongasz.
2022. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek az elsővel. Amikor stresszes időszakomban vagyok, akkor minden ilyen zaj idegesít. Ha pont nem, akkor észre sem veszem.
2022. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lenne valódi baj, semmi ilyesmi nem zökkentene ki.
2022. jún. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!